Hlavní navigace

Nové produkty Linksysu odpovídají nejnovějším trendům v síťových technologiích

[Tisková zpráva] Mezi produkty pro sítě Wireless-G uvedené na mezinárodním veletrhu CES 2006 patří zvukový most, kompaktní internetová kamera a broadbandový směrovač s možností připojení zařízení pro ukládání dat NAS (Network Attached Storage)

Sdílet

9. února 2006 — Tři produkty, které odpovídají nejnovějším trendům v síťových technologiích – streaming audio, síťové ukládání dat a bezpečnost, uvedla na letošním mezinárodním veletrhu CES společnost Linksys, divize společnosti Cisco Systems, Inc., a známý vedoucí dodavatel hardwaru pro hlasovou, bezdrátovou a síťovou komunikaci určeného spotřebitelům, domácím kancelářím a malým podnikům.

„Trendy v počítačových sítích jsou vytvářeny možnostmi nastupujících technologií,“ řekl Mani Dhillon, ředitel Linksysu pro produktový marketing. „Rozložení trhu zřetelně ukazuje, že hlavními předměty zájmu zákazníků jsou dnes ukládání dat po síti, bezpečnost a streaming audio. Produkty, které jsme nyní představili, odpovídají těmto požadavkům.“

Streaming audio
V nedávném průzkumu provedeném firmou In-Stat uvedlo více než 60 procent dotazovaných, že se už nejméně jednou zajímali o připojení svého osobního počítače ke stereofonní soupravě kvůli poslechu digitálních zvukových souborů. Zařízení Wireless-G Music Bridge (WMB54G) umožní těmto uživatelům bezdrátově přenášet zvuk z výstupu v počítači do domácího sterea nebo jiného reprodukčního systému, umístěného kdekoli v domácnosti.

Hlavní hodnota Wireless-G Music Bridge spočívá v tom, že uživatelé nebudou při poslechu hudby doma odkázáni na jeden zdroj. Pomocí WMB54G lze bezdrátově přenášet jakýkoli zvuk, který může být přehráván existujícími reproduktory v počítači. Produkt funguje jako virtuální zvuková karta, která se ke stereosoupravě nebo reproduktorovému systému připojí pomocí tradičních audiokabelů nebo digitálních konektorů a umožňuje plně využít možnosti těchto zařízení.

Síťové ukládání dat
Aby Linksys vyhověla rostoucím nárokům na síťové ukládání dat, uvedla na trh zařízení Wireless-G Media Storage Link Router with Speed Booster (WRTSL54GS).

WRTSL54GS je kompletní zařízení vybavené směrovačem umožňujícím připojení k internetu, přístupovým bodem pro sítě Wireless-G a konektorem NSL (Network Storage Link). Uživatelům umožňuje připojit přímo do sítě diskové jednotky s rozhraním USB. Vytvoření bezpečné domácí sítě vybavené zařízením NAS se přitom výrazně zjednodušuje využitím funkce SecureEasySetup. Media server zabudovaný ve WRTSL54GS pak posílá hudbu, video a fotografie uložené na USB disku jakémukoli zařízení vybavenému media adaptérem kompatibilním se standardem UPnP (Universal Plug and Play). Úložná zařízení připojená k WRTSL54GS mohou také být nastavena jako veřejně přístupná pro stahování dat prostřednictvím webového prohlížeče nebo pomocí účtů zřízených pro oprávněné uživatele a chráněných heslem.

Bezpečnost
Rostoucí obliba vizuálního bezpečnostního dohledu je hlavní příčinou stoupajícího prodeje síťových kamer, který podle firmy In-Stat překoná do roku 2007 objem prodeje analogových kamer. Zařízení Linksys Compact Wireless-G Internet Video Camera (WVC54GC) se bezdrátově připojí do domácí nebo podnikové sítě a odesílá živě zaznamenávané video prostřednictvím internetu do webového prohlížeče, dostupného v prakticky kterémkoli osobním počítači s Windows. Umožňuje tak uživatelům snadno monitorovat jejich majetek.

Díky jedinečnému tvaru a bezdrátovému připojení je WVC54GC natolik flexibilní, aby jej bylo možno jednoduše umístit jak na nejnepřístupnější zeď, tak na stůl do připojeného stolního stojánku. Pomocí doménové služby SoloLink™ od Linksysu mu lze přiřadit snadno zapamatovatelné pojmenování a zjednodušit přístup k nahraným datům. Pokud WVC54GC pracuje v bezpečnostním režimu, posílá při zjištění neobvyklého pohybu ve svém zorném poli e-mailová upozornění s videoklipy až na tři e-mailové adresy.

O společnosti Linksys
Linksys, divize Cisco Systems. Inc., (NASDAQ: CSCO) byla založena v roce 1988 a v současnosti je renomovaným globálním leaderem v segmentu bezdrátových, VoIP a ethernetových sítí pro spotřebitele, domácí kanceláře a malé podniky. Cílem společnosti je usnadnit a zpřístupnit svým zákazníkům využívání sítí. Nabízí proto novátorské a oceňované produkty, které se jednoduše integrují s mnoha dalšími zařízeními a aplikacemi. Linksys také poskytuje svým zákazníkům špičkovou produktovou podporu.

Více informací a fotografie produktů ke stáhnutí naleznete na www.linksys.com.

Poznámka: Uváděné hodnoty rychlosti a výkonnosti jsou založeny na příslušných standardech a specifikacích. Skutečná výkonnost se může měnit v závislosti na provozních podmínkách a síťové konfiguraci.