Hlavní navigace

Nové regionální centrum v Ostravě

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nové regionální centrum v Ostravě

V Ostravě dne 26. února 2001 – Planeta Internetu napomáhá vstoupit školám do světa informací, do světa Internetu.

Od 19. února je v Ostravě otevřeno již druhé regionální centrum projektu Planeta Internetu. Novým centrem je Internet Café Ostrava – Mikrotech, ul. 28. října 250, Ostrava – Mariánské hory, kde se konají semináře o Internetu pro žáky a studenty základních a středních škol a jejich učitele zcela zdarma, podobně jako ve všech ostatních regionech Planety Internetu. Zájem v Ostravě byl obrovský a první ostravské centrum, Střední průmyslová škola, Zengrova 1, Ostrava – Vítkovice, je již zcela obsazené až do konce letošního školního roku.

Planeta Internetu je projektem zaměřeným na výuku a využívání Internetu na českých školách se čtyřletou tradicí. Během posledních dvou ročníků se partnerům, společnostem Planeta.cz a ČESKÝ TELECOM, podařilo rozšířit projekt do celé republiky. V tomto školním roce projekt zahájil s 12 regionálními centry včetně pražského, ke dnešnímu dni je jich celkem 14 v těchto městech: Benešov, Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Plzeň, Praha, Ústí nad Labem, Vlašim.

Semináře o Internetu jsou základní součástí celého projektu, umožňují školám, které nemají připojení k Internetu se s tímto komunikačním prostředkem seznámit a naučit se základům jeho používání.

Otevřením druhého centra v Ostravě dostávají šanci další školy z celého severomoravského regionu, které se bezplatných seminářů doposud nezúčastnily a mají o Internet zájem. Jedinou podmínkou účasti školy je telefonická registrace na pražském čísle 02/ 7274 0469 nebo přímo v centru v Ostravě na čísle 069/ 661 9359.

Podrobnější informace o projektu, seznam regionálních center s kontakty a doprovodné akce naleznete na specializovaném serveru projektu na internetové adrese http://edu.iol.cz.

Generální partner:

ČESKÝ TELECOM přispívá k rozvoji Internetu v naší zemi. Kromě spolupráce na projektu Planeta Internetu poskytuje prostřednictvím divize INTERNET OnLine zdarma připojení vybraným nemocnicím a léčebným zařízením. Zároveň vytváří na Internetu první nekomerční český server pro děti na adrese www.majaky.cz.

Partneři:

INTERNET OnLine patří mezi největší poskytovatele internetového připojení v ČR. Nabízí kvalitní, spolehlivé a garantované připojení po celé České republice v rámci výhodného tarifu I2000. Kromě všech typů připojení nabízí INTERNET OnLine také celou řadu dalších doplňkových služeb jako je hosting a housing, možnost připojení do Internetu v zahraničí, registraci domén druhé a třetí úrovně atd.

V širokém portfoliu internetových služeb IOL je od 1. října také nabídka bezplatného připojení do Internetu pod názvem QUICK. V posledním říjnovém týdnu IOL ohlásil 100 000 zákazníků svých dial-up služeb.

Společnost Planeta.cz je provozovatelem pražské bezbariérové internetové kavárny Pl@neta, je dodavatelem komplexních internetových služeb od připojení přes techniku až po tvorbu zákaznických aplikací a poskytování odborných školení a konzultací v oblasti využití Internetu. Planeta.cz se již od svého vzniku věnuje seminářům pro všechny stupně škol v rámci projektu Planeta Internetu.

Firma Software602 a.s. již 10 let patří mezi největší tuzemské producenty software. Od svého vzniku věnuje maximální pozornost oblasti školství a zároveň patří mezi největší sponzory českého školství. Její speciální program pro ŠKOLY umožňuje českým školám velmi výhodně získat moderní softwarové vybavení. Účelem této aktivity je snaha pomoci školám v jejich úsilí seznamovat studenty s moderními informačními technologiemi a naučit je používat software legálně.

Mediální partner:

Společnost MAFRA a.s je od roku 1998 vydavatelem internetového on-line magazínu iDNES, který se během dvou let stal nejnavštěvovanějším zpravodajským serverem na českém Internetu. Základem iDNES je původní, rozsáhlé on-line zpravodajství z domova, zahraničí, sportu, kultury a ekonomiky. Během letošního roku byly odstartovány nové projekty, které patří do rodiny iDNES. Mezi ně patří inzertní databáze, cestovatelský server iGLOBE, autokatalog, regionální server Praha, elektronický obchod Shopcenter a server o bydlení a nemovitostech.