Hlavní navigace

Nové řešení duálního režimu od společnosti Avaya pro přístroje Nokia Eseries zvyšuje produktivitu mobilních pracovníků

[Tisková zpráva] Řešení pro Fixed Mobile Convergence umožňuje snadné přepínání hovorů mezi firemní Wi-Fi sítí a veřejnými mobilními sítěmi. Díky řešení od společnosti Avaya mohou zaměstnanci Univerzity George Washingtona používat pro pracovní komunikaci jediný mobilní přístroj.

Sdílet

BASKING RIDGE, New Jersey, USA, 6. srpna 2007 – Společnost Avaya Inc. (NYSE:AV), přední světový poskytovatel aplikací, softwaru a služeb pro firemní komunikaci, představila nové řešení – Avaya one-X Mobile Dual Mode, které umožňuje, aby byli uživatelé firemních telefonů Nokia Eseries dostupní přes jediné telefonní číslo a mohli používat pokročilé firemní telefonní služby při přechodu mezi soukromými Wi-Fi a veřejnými mobilními sítěmi. S mobilním přístrojem podporujícím VoIP (přenos hlasu přes počítačovou síť) mohou pracovníci pomocí režimu duální komunikace přepínat telefonní spojení mezi firemní Wi-Fi sítí (když se pohybují uvnitř budov) a sítí mobilních telefonů (když jdou ven mimo dosah firemní sítě). To poskytuje mobilním pracovníkům pohodlnější a produktivnější způsob ovládání komunikace a dává organizacím ekonomičtější prostředek pro zajištění firemní mobility.

Nové řešení – Avaya one-X Mobile Dual Mode – spojuje IP aplikace od společnosti Avaya s firemními komunikátory Nokia Eseries (modely Nokia E60, Nokia E61 a Nokia E70), aby přineslo uživatelům všechny výhody slučování pevných a mobilních sítí (Fixed Mobile Convergence). Hovory směřující na telefon na stole pracovníka mohou být přijaty firemním přístrojem Nokia Eseries, což zajišťuje, že mobilní pracovníci budou pro své zákazníky a kolegy kdykoli a kdekoli k zastižení.

Funguje to následovně: Když se komunikující pracovník pohybuje ve svém firemním prostředí, používá toto řešení firemní komunikační systém a zabezpečenou Wi-Fi síť. To přináší úsporu nákladů, protože na pracovišti není zapotřebí používat připojení přes síť mobilních operátorů. Když pracovník odejde mimo dosah firemní Wi-Fi sítě, může venku stisknutím tlačítka přepojit hovor přes Wi-Fi na mobilní síť a pokračovat nerušeně v konverzaci.

Řešení Avaya one-X Mobile Dual Mode na firemních komunikátorech Nokia Eseries přináší větší pohodlí, rozšířené funkce a lepší zabezpečení, protože dává pracovníkům jediné zařízení pro firemní i soukromé použití, jediné číslo pro jejich zastižení a jediné rozhraní hlasové schránky. Mezi klíčové firemní telefonní funkce, které jsou v tomto duálním režimu k dispozici a umožňují mobilním pracovníkům produktivní komunikaci, patří konference, předávání hovorů a použití čísel interních linek (extension dialing). Bezpečnostní podpora zahrnuje schopnost autentizovat zařízení Nokia Eseries na pobočkové ústředně (PBX), což dává podnikům větší kontrolu nad bezdrátovými komunikacemi, protože povoluje přístup k firemním systémům pouze oprávněným uživatelům.

„Zjišťujeme, že čím dál tím více podniků používá ve svém telefonním evolučním cyklu mobilní zařízení, aby udržely krok se stále flexibilnějšími pracovními silami,“ řekl Nathan Dyer, hlavní analytik Yankee Group, zabývající se firemní mobilitou. „Kromě úspory nákladů umožňují integrovaná Wi-Fi a mobilní telefonní zařízení jednodušší správu a lepší kontrolu firmy na bezdrátovými hlasovými zařízeními.“

Získání řešení Avaya one-X Mobile Dual Mode pro firemní přístroje Nokia Eseries
Toto duální řešení je již nyní dostupné a lze jej získat stažením aplikace Avaya one-X Mobile Dual Mode do komunikátorů Nokia E60, Nokia E61 nebo Nokia E70. Vyžaduje software Avaya Communication Manager, Avaya SIP Enablement Services (SES) a licenci na Avaya Extension to Cellular dual mode. Avaya SES používá SIP pro podporu registrace uživatelů a umožňuje funkci přepínání mezi sítěmi.

V předchozí dohodě Nokia a Avaya oznámily spojenectví pro implementaci aplikace Avaya one-X Mobile na mobilní přístroje Nokia S60. Toto nové řešení rozšiřuje jejich spojenectví na technologie duálního režimu, kdy oba dodavatelé souhlasili se spoluprací na trhu a prodejem produktů pro duální režim.

Univerzita George Washingtona používá duální režim Avaya na firemních komunikátorech Nokia Eseries pro získání větší dostupnosti a produktivity

Organizací, která používá mobilní řešení Avaya, aby zajistila svým pracovníkům nepřetržité spojení z libovolného místa, je Univerzita George Washingtona (GW), největší instituce pro vysokoškolské vzdělávání v hlavním městě USA. GW používá mobilní aplikace Avaya, aby pomohla správcům budov a zařízení univerzity, viceprezidentům a zaměstnancům katedry sportů zůstat stále ve spojení, ať už se pohybují v rámci kampusu nebo mimo něj. Například basketbaloví trenéři na GW používají mobilní aplikace Avaya pro nepřetržitý přístup dvacetčtyři hodin sedm dní v týdnu přes jediné telefonní číslo, i když jsou právě na cestách.

Univerzita používá řešení duálního režimu společností Avaya a Nokia, které považuje za součást svých plánů jak zajistit větší dostupnost a pohodlí pro svoje mobilní zaměstnance. Toto řešení poskytuje pracovníkům GW snadný způsob komunikace za pohybu a přináší úspory nákladů prostřednictvím Wi-Fi konektivity, protože eliminuje přenosy přes sítě mobilních operátorů, když jsou pracovníci na akademické půdě.

„Považuji duální režim komunikací za logickou evoluci mobility,“ říká Bret Jones, generální ředitel odpovědný za technologickou infrastrukturu na Univerzitě George Washingtona. „Museli jsme řešit podobný problém jako jiné organizace a pokrýt potřeby komunikace velmi mobilních pracovníků, kteří působí ve třech univerzitních areálech. To, že zaměstnanci mohou používat jediný přístroj pro konzistentní obsluhu komunikací přes veřejné i soukromé bezdrátové sítě, je velkou výhodou.“

„Spojení mobilních aplikací Avaya s technologií duálního režimu Nokia představuje klíčovou součást vize Avaya, jejímž cílem je přinášet inteligentní komunikace (Intelligent Communications) každému pracovníkovi bez ohledu na síť, ve které se právě nachází,“ řekl Geoffrey Baird, viceprezident Avaya a generální ředitel divize Appliances, Mobile and Small Systems. „To sjednocuje firemní hlasové aplikace, zařízení a sítě pro usnadnění komunikace firemním uživatelům všude, kam jdou. Vyšší produktivita a úspory jsou pouhým začátkem výhod získaných mobilitou duálního režimu.“

„Přenesení funkčnosti IP pobočkové ústředny na mobilní přístroje přes mobilní a Wi-Fi síť pro zaměstnance uvnitř i vně kanceláře je jedním ze způsobů, jak mobilita přetváří způsob práce,“ řekl Tom Furlong, viceprezident oddělení Security & Mobile Connectivity společnosti Nokia. „Spolupráce s předním dodavatelem IP telefonie, jako je společnost Avaya, na přidání jejich řešení do firemních přístrojů Nokia Eseries je klíčovým prvkem pro realizaci vize společnosti Nokia – připojování lidí pomocí prakticky libovolného zařízení přes libovolnou síť ke každé firemní aplikaci nebo zdroji dat.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).