Hlavní navigace

Nové řešení Trend Micro pro prevenci ztráty dat umožňuje jednoduchou a rychlou správu

[Tisková zpráva] Trend Micro™ LeakProof 5.0 poskytuje okamžitou ochranu prostřednictvím nové služby Active Update a obsahuje propracovanou, jazykově nezávislou technologii jednoznačné identifikace DataDNA™ zajišťující optimální přesnost a výkon.

Sdílet

Cupertino, Kalifornie – 8. června 2009 – Společnost Trend Micro představila novou verzi svého řešení pro prevenci ztráty dat LeakProof 5.0, doplněnou novými funkcemi a přínosy, jež mají celý produkt zjednodušit a omezit náklady, které se často pojí s identifikací, monitorováním a blokováním citlivých dat.

LeakProof chrání citlivé informace, například údaje o zákaznících a zaměstnancích, ale i duševní vlastnictví pomocí monitorování a předcházení nejrůznějším únikům informací.

„LeakProof nejen pomáhá chránit soukromí našich zaměstnanců a dobrovolníků, ale chrání i dobrou pověst naší organizace. Pomáhá nám vyhnout se potížím a právní odpovědnosti vyplývající z úniků dat,“ vysvětluje Thomas Gonzalez, technologický ředitel organizace Girl Scouts Southwest Texas.

Data jsou stále častěji cílem útoků – jen za rok 2008 bylo údajně prolomeno zabezpečení více než 35 milionů datových záznamů , což je oproti předcházejícímu roku víc než dvojnásobek. Původcem téměř 80 % interních porušení bezpečnosti jsou autorizovaní zaměstnanci podniku. Ztráta duševního vlastnictví má dopad na konkurenceschopnost i tržní podíl společnosti a řešení pro prevenci ztráty dat je klíčem, s jehož pomocí firmy zastaví náhodné i úmyslné úniky dat.

V současnosti jsou k dispozici dvě vydání produktu: LeakProof Standard zabezpečuje údaje o zaměstnancích i zákaznících, a pomáhá tak organizacím prosadit dodržování zákonných ustanovení. LeakProof Advanced nabízí stejnou ochranu plus pokročilou jednoznačnou identifikaci DataDNA™ pro zabezpečení duševního vlastnictví a obchodních tajemství.

Přesná a výkonná technologie jednoznačné identifikace Trend Micro LeakProof
Patentovaná technologie DataDNA společnosti Trend Micro zajišťuje optimální přesnost a výkon pro identifikaci citlivých dat, takže zákazníci, kteří si pořídí LeakProof, ušetří v konečném důsledku čas i peníze. Technologie samotná zahrnuje propracované algoritmy, které extrahují „DNA“ citlivých údajů ze souborů, záznamů, elektronické pošty i dalšího obsahu a uloží ji jako signatury. Takto získaná jedinečná sekvence DNA dokáže identifikovat informace v dokumentu podobně, jako lze identifikovat osoby pomocí otisků prstů.

Přesná metoda porovnávání otisků nabízená produktem LeakProof nevrací takřka žádné falešné identifikace a umožňuje podnikům prohledat databáze otisků s miliony záznamů a okamžitě určit, zda se obsah shoduje. Produkt samotný je tak malý, že bez problémů běží i na notebooku, aniž by zahlcovat paměť či zpomaloval provoz. Navíc je technologie Trend Micro založená na znacích a extrahuje otisky z libovolného jazyka. Na rozdíl od jiných řešení, kde musí stroje tvorby otisků rozumět jazyku, aby mohli vytvářet otisky, je technologie LeakProof na jazyce nezávislá.

NOVÁ služba Active Update zajišťuje okamžitou ochranu
Díky službě Active Update je možné snadno aktualizovat šablony, validátory a aplikace pro dodržování předpisů. Pomocí této nové funkce lze například ošetřit veškeré změny aplikací, např. formátů systému rychlého zasílání zpráv a aplikace Webmail, a zajistit tak rychlejší a bezprostřednější ochranu. Toto automatické nasazení odstraňuje prostoje a urychluje zavedení změn aplikací.

„Ekonomický chaos dneška zvyšuje citlivost podniků i vlád k potřebám ochrany soukromí a duševního vlastnictví,“ prohlašuje Punit Minocha, generální ředitel útvaru ochrany dat společnosti Trend Micro. „Vzhledem k tomu, že značnou část datových úniků způsobí zaměstnanci postižených organizací, požadují naši zákazníci řešení, které zastaví náhodné i úmyslné úniky dat, ale s pořízením dosud váhali kvůli komplikovanosti produktu. LeakProof 5.0 však odstraňuje překážky, které bránily přijetí DLP.“

Nové funkce verze LeakProof 5.0 nabízejí snadnější, dokonalejší ochranu a lepší rozšiřitelnost na úrovni podniku:

  • Šablony prosazení dodržování předpisů připravené k okamžitému nasazení pomáhají firmám zajistit soulad například s předpisy PCI, HIPAA, GLBA a SB1386.
  • Filtry kontrolují potenciální zdroje ztrát: síťové tiskárny, sdílení souborů v systémech Windows, kopírování a vkládání, DVD Roxio/IE, P2P, Skype, MS ActiveSync.
  • Kontrola zařízení (pomocí sériových čísel), řízení přístupu při sdílení souborů v systémech Windows.
  • Vzdálená extrakce otisků ze systémů souborů a serverů Sharepoint usnadňuje identifikaci dat.
  • Lepší využitelnost a sledy prací zjednodušují implementaci.
  • Volby flexibilního nasazení snižují náklady – LeakProof Server lze pořídit jako zařízení nebo softwarové virtuální zařízení, které lze nasadit přímo na hardwaru či v rámci virtualizovaného prostředí.
  • Snadnější nasazení a správa díky integraci se službou Active Directory.

„Opravdu jsem si zamiloval jednoduchost produktu LeakProof,“ usmívá se Gonzalez. „Použil jsem šablony prosazení dodržování předpisů HIPAA a PCI a ke splnění nároků našeho prostředí stačilo upravit jen pár polí. S produktem LeakProof nejsou žádné potíže a nevyžaduje zbytečné kroky. Jen určím koncové body a hardwarová zařízení a vše je zabezpečeno.“

Data Protection Pack
LeakProof 5.0 bude dostupný také v rámci balíku Data Protection Pack, který obsahuje produkty Trend Micro LeakProof Standard, Trend Micro™ Email Encryption Gateway a Trend Micro™ Message Archiver. Balík Data Protection Pack zabezpečuje e-mail a předchází ztrátě citlivých dat při jejich použití, při přenosu, i když právě nejsou používána. Je určen zákazníkům, kteří si pořídili Trend Micro™ NeatSuite Advanced a Client Server Messaging.

Cena a dostupnost v EMEA regionu
Trend Micro LeakProof 5.0 bude dostupný koncem června 2009. Cena na jednoho uživatele záleží na počtu počítačů a s rostoucím objemem klesá. Ceny ročních licencí produktu LeakProof 5.0 Client Standard pro 251–500 počítačů začínají od 39,85€ na jednoho uživatele. Ceny ročních licencí produktu LeakProof 5.0 Client Advanced pro 251–500 počítačů začínají od 56,93€ na jednoho uživatele. Kdo chce snížit celkové náklady vlastnictví, může využít bezplatnou nabídku produktu LeakProof Server ve formě softwarového virtuálního zařízení. To lze nasadit přímo na hardwarových prostředcích nebo v rámci virtualizovaného prostředí. K dispozici je i hardwarové správní zařízení.

Obě verze produktu LeakProof obsahují klienta a server pro správu. Klient LeakProof 5.0 podporuje systémy Windows 2008, 2003, Vista a XP. Softwarové virtuální zařízení serveru pro správu podporuje VMware ESX 3.5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).