Hlavní navigace

Nové rozdělení sil na slovenském internetu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nové rozdělení sil na slovenském internetu

Praha, 13. ledna 2005 – Cílem spojení je vytvoření jednoho silného subjektu, který dokáže jakémukoliv uživateli slovenského internetu poskytnout kompletní spektrum služeb a informací. „Pro nás je tento krok nejen upevněním pozice na internetovém trhu, ale i završením celoročního úsilí a tečkou za mimořádně úspěšným rokem 2004,“ říká o uvedení Pobox.sk výkonný ředitel společnosti ATLAS.SK, a.s., Igor Kalaš.

„Rok 2003 by se dal z pohledu Atlasu nazvat rokem stabilním. Těší nás, že jsme toto období překonali a rok 2004 můžeme pro změnu nazvat ‚novým začátkem‘. Uživatelům jsme připravili několik nových služeb, některé existující prošly kompletní přeměnou. Čeká nás však ještě hodně práce a jediné, co můžeme v tuto chvíli návštěvníkům přislíbit je fakt, že trend zavádění novinek bude pokračovat i nadále,“ dodává Igor Kalaš.

„Jsme si vědomi, že takový krok vždy vede ke spekulacím a dohadům o budoucnosti služeb. Pevně však věříme, že už v případě uvedení Referáty.sk jsme dokázali, že není našim cílem dělat žádné násilné změny. Vážíme si práce našich předchůdců a ceníme si toho, co vybudovali – silnou značku a navštěvovaný freemailový server,“ dodává k dalšímu vývoji služby Pobox.sk Igor Kalaš.

Akvizice Poboxu bude pro jeho uživatele v blízké budoucnosti znamenat integrovaný přístup ke všem službám portálu ATLAS.SK. Vyloučeny nejsou ani dodatečné úpravy a vylepšení v samotné funkčnosti e-mailových služeb, například příjemná změna kapacity e-mailových schránek. O konkrétních novinkách bude veřejnost včas informována.

Michal Černík, výkonný ředitel mateřské společnosti Atlas.cz k celé transakci uvádí: „Velmi nás těší rozvoj služeb našeho dceřiného portálu na Slovensku. Touto akvizicí jsme významně posílili naši přítomnost na slovenském internetu a věřím, že po předešlé úspěšné integraci serveru Referáty.sk budeme v tomto trendu i nadále pokračovat.“

Pobox.sk je historicky nejstarší freemailovou službou na slovenském internetu, který vznikl v roce 1996 a jako takový prošel dlouhým vývojem. V současnosti představuje vyzrálou a stabilní službu, kterou aktivně využívá víc než 320 000 uživatelů. Pobox.sk poskytuje širokou škálu nástrojů a funkcí, například bezplatnou e-mailovou schránku s přístupem přes http, http, pop3 a spop3 protokolů, jako i široké spektrum uživatelských nastavení konče.

Návštevnosti portálu ATLAS.SK a freemailového serveru Pobox.sk:

11/2004 12/2004
ATLAS.SK 318.530 291.834
Pobox.sk 185.414 178.779

Zdroj: iAudit SK, s.r.o.

Kontakty:
ATLAS.CZ, a.s.
Martin Klofanda
Marketing Manager
eMail klofanda@atlas-as.cz
Mobil +420 777 143 033

ATLAS.SK, a.s.
Igor Kalaš
Ředitel společnosti
eMail kalas@atlas-as.sk
Mobil +421 905 610 718

Neopublic s.r.o.
Soňa Trávníčková
eMail sonat@neopublic­.cz
Mobil +420 731 475 481O ATLAS.SK, a.s.
Internetový portál ATLAS.SK je na slovenském trhu už čtvrtý rok. Po tuto dobu si ATLAS vybudoval stabilní pozici na internetovém trhu. Měsíčně navštíví stránky Atlasu průměrně 300.000 návštěv­níků. Mezi hlavní služby portálu patří vyhledávací služby, mailová schránka pro každého registrovaného uživatele zdarma, přehledné mapy SR, studentský server Referaty.sk a také například Zpravodajství, Finanční zprávy a life-stylový magazín.


O ATLAS.CZ, a.s.
ATLAS.CZ je jeden z předních českých internetových portálů, jehož cílem je poskytovat uživatelům přehledným způsobem informace z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Na stránkách portálu lze nalézt informace a služby z oblasti zábavy, nakupování, cestování nebo komunikace. K nejúspěšnějším patří například atlas firem, internetový autosalon, digitální mapy nebo živé audio a video přenosy na live.atlas.cz. ATLAS.CZ chce i v budoucnu rozšiřovat spektrum svých služeb a prostřednictvím moderních technologií nabízet všem svým návštěvníkům místo na internetu, kde se cítí jako doma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).