Hlavní navigace

Nové systémy IBM pomáhají středně velkým firmám vytvářet chytřejší, efektivnější infrastruktury

[Tisková zpráva] Armonk, New York: Společnost IBM oznámila nové produkty Storage a System x, které pomohou středně velkým firmám řídit informace, zvýšit flexibilitu a snížit náklady a složitost současných IT prostředí.

Sdílet

Nově uvedenými produkty jsou IBM System Storage DS3500 Express pro chytrou správu informací a IBM System x3620 M3 Express, který poskytuje bezkonkurenční výkon a škálovatelnost za dostupnou cenu.

IBM System Storage DS3500 Express umožňuje inteligentní řízení informací a rozšiřování kapacity bez dalších složitých úkonů. Úložný systém DS3500 pomáhá společnostem čelit „informační explozi“ díky výkonu a atributům serverů střední třídy, avšak při ceně základní třídy.

DS3500 podporuje nejširší řadu možností připojení dostupných u jediného úložného systému, takže umožňuje klientům kombinovat různé technologie a vytvořit tak odstupňované síťové řešení, kde jsou kritické aplikace a data zpřístupněna nejrychlejší síťovou technologií a sekundární data pomalejší, levnější technologií. Takové odstupňované síťové řešení maximalizuje využití zdrojů a poskytuje rychlý přístup k datům, jejichž analýza přispěje k pochopení podnikových procesů a následně k lepší konkurenční výhodě. DS3500 také uživatelům umožňuje snížit spotřebu energie až o 10 procent(1). Celkové náklady na pořízení řešení DS3500 jsou až o 26 procent nižší než u srovnatelných nabídek hlavních konkurentů.

IBM System x3620 M3 Express představuje výkonnou a cenově dostupnou alternativu infrastruktury tradičních podnikových serverů. Server x3620 M3 je postaven na nejnovějších procesorech Intel® Xeon®, díky čemuž přináší vyšší výkon, úložnou kapacitu, rychlost a škálovatelnost požadovanou pro úspěšný růst dnešních firem. Nový server je optimalizován pro pracovní úlohy náročné na ukládání dat, například sociální sítě, přehrávání videa, online hry a zpracování transakcí, což pomůže středně velkým firmám lépe zvládat exponenciální růst informací. System x3620 M3 Express také pomůže snížit náklady díky vyšší rychlosti zpracování úloh, vynikající energetické účinnosti a integrovaným RAID adaptérům pro podporu koncentrovanější paměti a vyšší dostupnosti.

Oba produkty budou v České republice dostupné od konce července tohoto roku u distributorů AT Computers a.s., Arrow ECS, a.s, Avnet s.r.o., DNS a.s., SWS a.s., Tech Data Distribution, s.r.o.

Nová on-line komunita infoBOOM
Středně velké firmy mají nyní online přístup k odborníkům IBM a třetích stran na webu IT komunity infoBOOM, který společně provozuje IBM a CIO.com. infoBOOM je platforma, kde mohou diskutovat o trendech v oboru, získávat užitečné rady, které mohou pomoci firmám s jejich podnikáním, najít relevantní a aktuální informace pro řešení obchodních a specifických problémů, kterým středně velké společnosti běžně čelí. Ke komunitě infoBOOM se můžete připojit na www.theinfobo­om.com.

(1) Při porovnání s předchozím modelem DS3000.