Hlavní navigace

Nové systémy IBM POWER7 jako první ve své třídě splnily požadavky ENERGY STAR na účinnost

[Tisková zpráva] Servery Power 750 Express a Power 755 jsou první čtyřsocketové systémy, které splnily podmínky pro udělení známky kvality

Sdílet

Armonk, New York – 1. dubna 2010: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že její modely Power 750 Express a Power 755 s procesory POWER7 jsou prvními čtyřsocketovými systémy ve své třídě, které splnily podmínky pro získání známky ENERGY STAR®. ENERGY STAR je program podporovaný americkou vládou, který pomáhá podnikům a jednotlivcům chránit životní prostředí prostřednictvím vysoké energetické účinnosti.

Počítačový systém má nárok získat známku ENERGY STAR, pokud splní určité normy pro napájení a energetickou účinnost a také v pravidelných intervalech poskytuje uživatelům údaje o spotřebě energie, tepelném vyzařování a využití procesoru.(1) Kromě toho musí výrobce poskytnout informace o jeho příkonu a výkonu americkému Úřadu pro ochranu životního prostředí (EPA) a Ministerstvu energetiky, které spoluřídí program ENERGY STAR.

Systémy Power 750 Express a Power 755 s inovovaným procesorem IBM POWER7(2) poskytují až čtyřikrát vyšší výkon za stejnou cenu – a jsou třikrát až čtyřikrát energeticky efektivnější než systémy POWER6, které nahrazují.(3) Díky svým funkcím řízení spotřeby energie pomáhají servery Power 750 Express a Power 755 klientům maximálně využít každou kilowatthodinu spotřebované energie. Kromě úspory energie šetří také místo v datovém centru.

Mikroprocesory POWER7 jsou vybaveny inteligentními funkcemi, které pomáhají dynamicky optimalizovat spotřebu energie a výkon, aby vyváženě plnily požadavky pracovních úloh:

  • Režimy Power Saver Mode a Dynamic Power Saver Mode: Tyto režimy omezují spotřebu energie snížením frekvence procesoru na polovinu, případně optimalizují spotřebu energie modulací napětí a frekvence.
  • Processor Core Nap: Režim nízké spotřeby, ve kterém hardware při nepřítomnosti pracovní úlohy zastaví běh procesorového jádra zablokováním většiny obvodů uvnitř jádra.
  • Processor Folding: Tato funkce přizpůsobuje a optimalizuje počet procesorů přidělených aktuální pracovní úloze a nepotřebné procesory přepíná do módu Nap (módu „krátkého spánku“).
  • EnergyScale pro vstupní/výstupní systémy: Systémy IBM POWER7 automaticky vypínají prázdné nebo nevyužívané sloty adaptéru PCI.

Program ENERGY STAR se zaměřuje na ochranu životního prostředí prostřednictvím označování a propagace energeticky účinných produktů. Společnost IBM se aktivně podílela na vývoji specifikací ENERGY STAR pro serverová a úložná zařízení a pomáhala při vývoji kritérií poskytnutím technických odborných informací a provozních údajů zařízení.

Společnost IBM a program ENERGY STAR
Další informace najdete na webu www.ibm.com/sys­tems/greendc/gre­en_technology/e­nergy_star/in­dex.html