Hlavní navigace

Nové systémy, software a řešení společnosti Sun chrání investice zákazníků, zvyšují výkon a zabezpeč

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nové systémy, software a řešení společnosti Sun chrání investice zákazníků, zvyšují výkon a zabezpečení

První systémy řady Throughput Computing přinášejí stoprocentní inovace a nulové narušení práce uživatelů Referenční architektury a řešení snižují komplikovanost a zkracují dobu implementace Sun představuje operační systém Solaris další generace

San Francisco, 10. února 2004; Praha, 19. února 2004  – Společnost Sun Microsystems, představila nejrozsáhlejší aktualizaci řady Sun Fire za dobu delší než deset let a uvedla řadu řešení, které umožní zákazníkům rychleji začít využívat jejich možnosti. Nové systémy Sun střední a vyšší kategorie jako první v odvětví přinášejí špičkové procesory UltraSPARC IV s podporou multithreadingu a software optimalizovaný pro zvýšenou propustnost. Sun také představil svůj první systém Sun Fire s procesorem AMD Opteron a standardizované počítače blade s operačními systémy Solaris a Linux a novým řešením N1 Grid System. Kromě toho Sun oznámil pět nových referenčních architektur a řešení, které pomohou zákazníkům rychleji a s nižšími náklady řešit jejich podnikatelské požadavky.

„Nabízíme velké zvýhodnění poměru ceny a výkonu a zároveň garantujeme ochranu investic,“ řekl Scott McNealy, předseda představenstva, prezident a generální ředitel, Sun Microsystems, Inc. „Stoprocentní binární kompatibilita s inovacemi znamená, že zákazníci mohou upgradovat celý informační systém najednou nebo ve fázích. Přitom mohou libovolně kombinovat různé systémy a procesory s různými rychlostmi. Obrazně řečeno, dokázali jsme vytvořit auto, v němž můžete za jízdy vyměnit čtyřválcový motor za osmiválec.“

Dvojnásobek výkonu dřívějších systémů Sun Enterprise

Nová řada Throughput Systems společnosti Sun Microsystems obsahuje technologie optimalizované pro čipy s multithreadingem, zejména Java Enterprise System a operační systém Solaris pro architektury UltraSPARC IV a SMP. Nové servery Sun Fire E2900, E4900, E6900, E20K a E25K umožňují podnikům získat téměř dvojnásobek hrubého výkonu dřívějších systémů Sun ve stejných rozměrech. Tyto servery navíc poskytují lepší poměr ceny a výkonu než produkty IBM a HP. Všechny se dodávají s předinstalovaným softwarem Java Enterprise System a obsahují technologii monitoringu Sun Remote Services Net Connect, která provádí prediktivní analýzu poruch a pomáhá je rychleji odstraňovat.

„Díky spojení průlomových inovací se standardizovanými součástmi a systémovým inženýrstvím jsme schopni nabídnout zákazníkům hodnotu, jež nemá obdoby,“ řekl Mark Tolliver, ředitel strategie a marketingu, Sun Microsystems, Inc. „Vyšší výkon, bezkonkurenční ochrana investic a jednotný softwarový model poskytují našim zákazníkům jasný výhled do budoucna.“

Server Sun s procesory Opteron je o 45 procent rychlejší než srovnatelné 32bitové systémy

Jen pár měsíců po oznámení strategické aliance se společností AMD uvádí Sun svůj první systém Sun Fire s procesory AMD Opteron, na nichž mohou běžet 32bitové i 64bitové aplikace jako Java Enterprise System a operační systémy Solaris a Linux. Při základní doporučené ceně 2 795 dolarů je server Sun Fire V20z levnější než srovnatelné 64bitové x86 systémy IBM a cenově srovnatelný s 32bitovými systémy IBM a HP. Sun také zvýšil náskok své platformy SPARC/Solaris z hlediska poměru ceny a výkonu a inovoval server Sun Fire V240, který přináší 33procentní zvýšení výkonu za srovnatelnou cenu, a server Netra 240 AC, který je až o 15 procent levnější než nejmodernější odolný server AC s procesory Intel.

Bezkonkurenční zabezpečení, dostupnost a škálovatelnost systému Solaris 10

Solaris 10, další verze operačního systému Sunu, by podle plánu měl být všeobecně k dispozici ještě v tomto roce. Jeho nové funkce a vylepšení umožní administrátorům dosáhnout vyšší úrovně využití, specifikovat povolenou míru kontroly nad systémem pro jednotlivé uživatele a administrátory, zablokovat viry a pokusy o napadení, navíc zvyšují schopnost systému diagnostikovat a automaticky odstraňovat problémy. Jednou z klíčových funkcí jsou prediktivní technologie samočinné opravy a zdokonaleného zabezpečení N1 Grid Containers. Předplacená služba Software Express pro operační systém Solaris umožňuje zákazníkům stahovat nejnovější technologie systému Solaris a okamžitě je zavádět v produkčním prostředí. Špičkový unixový operační systém Solaris běží na procesorech SPARC, x86 a na 64bitových procesorech AMD.

Dále Sun oznámil následující produkty:

Možnost propojovat a spravovat různé systémy Sun Fire Blade s technologiemi N1 Grid

Sun pokračuje v inovacích na poli počítačů blade uvedením nového dvouprocesorového serveru Sun Fire B200× Blade Server (s procesory Intel Xeon) a serveru N1 Grid Provisioning Server 3.1 Blades Edition. Umožňují zákazníkům propojovat různé architektury, operační prostředí a zvláštní síťové počítače blade. Celé prostředí počítačů blade se přitom z hlediska správy chová jako jeden velký soubor virtuálních prostředků. Z hlediska poměru ceny a výkonu a hustoty procesorů ve skříni o velikosti 3U patří nabídka Sunu mezi nejvýhodnější na trhu. Skříň Sun Blade Platform plně obsazená dvouprocesorovými počítači blade je až o 34 procenta levnější než podobně nakonfigurovaná blade platforma společnosti HP. Sun má navíc o sto procent vyšší dostupnou kapacitu paměti než Dell. Zákazníci zároveň získávají bezkonkurenční ochranu investic, neboť mohou do jediné skříně podle potřeby přidávat desky s procesory UltraSPARC IV a UltraSPARC III prakticky bez jakéhokoli zpomalení nebo vyřazení systému z provozu. Sun XVR-600 Graphics Accelerator je nyní standardní součástí pracovních stanic Sun Blade 1500 a 2500, jimž poskytuje 3D grafiku na profesionální úrovni. Tento grafický akcelerátor nabízí víc než dvojnásobný výkon bez příplatku.

Java Enterprise System/Java Desktop System: Nové vlastnosti za ceny, které mění pravidla hry

Sun představil druhou verzi řešení Java Enterprise System, které by mělo být uvedeno na trh v příštím čtvrtletí. Díky začlenění platformy Sun Java System Portal Server Mobile Access bude podporovat bezdrátový přístup k portálům. Tato platforma umožňuje uživatelům využívat existující aplikace, obsah a služby na jakémkoli mobilním zařízení včetně mobilních telefonů, kapesních počítačů a inteligentních telefonů. Informace totiž budou dynamicky vykreslovány a doručovány do mobilních zařízení prostřednictvím jakékoli bezdrátové sítě. Sun Java System Application Server Platform Edition 8 je první aplikační server kompatibilní s platformou Java 2 Platform Enterprise Edition (J2EE) 1.4. Jádro řešení Java Enterprise System je optimalizováno pro webové služby a pro účely vývoje je zdarma. Java Desktop System Update s centrálním řízením a politikou prosazování zjednodušuje údržbu a správu počítačů. Mezi nově nabízené nástroje patří Sun Java Studio Enterprise, Sun Studio Creator a Sun Java Studio 8, které přinášejí vývojářům lepší výkon a vyšší produktivitu.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – „The Network Is The ComputerTM“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

###

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun Blade, Sun Fire, Solaris, Java, N1, Netra, J2EE a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

Všechny ochranné známky SPARC jsou používány na základě licence a jsou ochrannými známkami společnosti SPARC International, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Produkty nesoucí ochrannou známku SPARC jsou založeny na architektuře vyvinuté společností Sun Microsystems, Inc.

Unix je ochranná známka registrovaná ve Spojených státech a dalších zemích, která je exkluzivně licencována společností X/Open Company, Ltd.

Kontakt:
Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel: +420 233 009 509
e-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).