Hlavní navigace

Nové technologie od Xeroxu

[Tisková zpráva] Společnost Xerox představila projekty, na kterých v současnosti pracuje ve výzkumných laboratořích po celém světě.

Sdílet

Praha, 16. května 2008 – Společnost Xerox se svými výzkumnými partnery představila v centru Palo Alto Research Centre (PARC) různé projekty, na kterých pracuje a které sahají od tvorby inteligentních dokumentů až k čistých technologiím a biolékařství.

„Naším cílem je přinášet inovace, které řeší každodenní problémy našich zákazníků, a současně pracujeme na vizionářských technologiích pro blízkou i vzdálenou budoucnost,“ říká Sophie Vandebroek, technologická ředitelka společnosti Xerox a prezidentka divize Xerox Innovation Group. „Technologie se dotýkají našich životů mnoha způsoby a jsou základem pro globální udržitelný rozvoj. Vědci a inženýři v Xeroxu čerpají inspiraci z toho, jak významný vliv má jejich práce na naše zákazníky, na naši firmu a na společnost. ”

Letošního setkání „Inside Innovation at Xerox“, které se konalo ve výzkumném středisku PARC, se účastnili vědci z výzkumných středisek v New Yorku, v Torontu, ve Francii, v Palo Altu a v Oregonu a současně z partnerských laboratoří společnost Fuji Xerox z Tokia a ze softwarové společnosti XMPie z Izraele. Došlo zde k představení 10 nových technologií:

  • Čisté technologie – Vědci ze střediska PARC navrhli zdokonalené solární kolektory a inovativní vodní filtrační systém, které jsou součástí komplexního portfolia projektů v oblasti čistých technologií a mohou být pro životní prostředí tak revoluční, jako byly novinky z PARCu pro pracoviště.
  • Biolékařství – výzkum vzácných buněk. PARC pracuje na inovacích v biologii a zdravotnictví, které zahrnují výzkum vzácných rakovinných buněk a jejich molekulárních charakteristik, což napomáhá vývoji účinných terapií.
  • Zelenější plasty – Aby se snížilo množství elektronického odpadu vyvinuli vědci z Fuji Xerox plast z biomasy, který je zčásti vyroben z kukuřičných stonků.
  • Samomazací a opakovaně použitelný papír. Vědci z Xeroxu vynalezli způsob dočasného tisku, takže potištěný papír lze používat opětovně.
  • Zdokonalení tiskových hlav. Xerox neustále pracuje na vylepšení své technologie tuhého inkoustu a soustředí se na zdokonalení tiskových hlav.
  • Intelligent redaction (inteligentní redigování). Vědci z Xeroxu a ze střediska PARC vyvíjejí jednodušší způsoby přístupu a třídění obsahu ve velkém množství dokumentů, které mohou nebo nemohou být viděny, tištěny nebo kopírovány.
  • Třídění nové generace. Xerox byl první, kdo vytvořil systém třídění digitálních snímků. Nyní lze průběžně označovat text i obrázky, což umožňuje efektivnější třídění online i papírových dokumentů.
  • Přístup k dokumentům. V americké laboratoři Fuji Xerox řeší vědci problematiku jednoduchého přístupu k dokumentům na zařízeních s malým displejem, jako jsou mobilní telefony.
  • Personalizované komunikační technologie. Středisko XMPie vyvinulo unikátní technologii, která spojuje data a snímky a vytváří personalizovanou komunikaci.
  • Nové dimenze dokumentů. Vědci v Xeroxu vyvíjejí vícerozměrné technologie, jako např. fotografie s roletovou nabídkou, které rozšiřují možnosti tiskových řešení a výrobních metod.

Projekty ukazují zaměření společnosti Xerox vytvořit inteligentnější a jednodušší dokumenty a s nimi spojené procesy.

V loňském roce získal Xerox v USA 584 patentů. Společně s Fuji Xerox je Xerox majitelem asi 8 600 aktivních amerických patentů a i nadále každoročně investuje 1,4 miliardy USD do výzkumu a vývoje.

O společnosti Xerox a jejích výzkumných partnerech
Společnost Xerox je přední světovou firmou v oblasti správy dokumentů, technologií a služeb a nabízí nejširší portfolio barevných a černobílých systémů pro zpracování dokumentů a příslušného spotřebního materiálu, zároveň nabízí konzultační a outsourcingové služby v oblasti správy dokumentů. V loňském roce získal Xerox ocenění National Medal of Technology, nejvyšší technologické ocenění v USA.

Středisko Palo Alto Research Center Inc., patřící společnosti Xerox, přímo spolupracuje s mnoha společnostmi na vývoji a využívání nových technologických platforem a nových oborů podnikání. Středisko, které bylo založeno v roce 1970 a v roce 2002 se stalo pobočkou společnosti Xerox, stojí za významnými inovacemi, jako např. laserový tisk, plošné nasazení počítačů a ethernet, grafické uživatelské rozhraní (GUI) nebo objektově orientované programování.

XMPie Inc., softwarová obchodní jednotka společnosti Xerox, je předním poskytovatelem softwaru pro média a pro personalizovaný marketing.

Fuji Xerox je společný japonský podnik společnosti Xerox, která vlastní 25 procent, a společnosti Fujifilm se zbylými 75 procenty. Jedná se o centrálu pro aktivity společnosti Xerox v Japonsku a v tichomořské oblasti.

FX Palo Alto Laboratory je přední výzkumná laboratoř, kterou založila v roce 1995 společnost Fuji Xerox a její výzkum se zaměřuji na uživatelské rozhraní, multimediální systémy a aplikace, inteligentní prostředí, zpracování dokumentů a distribuovanou spolupráci.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po outsourcing, kterému se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).