Hlavní navigace

Nové tváře seriálu Zdivočelá země

[Tisková zpráva] 8. června padla první klapka dalšího pokračování seriálu, který pravdivě mapuje poválečnou historii naší země. Právě proto Česká televize věnuje tomuto nákladnému projektu velkou pozornost. Režiséra Hynka Bočana a jeho štáb čeká práce, která s výjimkou tří neděl v srpnu potrvá nonstop až do ledna příštího roku. Na obrazovkách by se měla čtvrtá série Zdivočelé země objevit v r. 2O12.

Sdílet

Příběhy Antonína Maděry a jeho rodiny a přátel jsou tentokrát zasazeny do let 1976 až 1978, přičemž rámec příběhu se odehrává v letech devadesátých.

Hlavní role Antonína Maděry patří Martinu Dejdarovi, jeho ženu ztvární Jana Hubinská. Na plac se vracejí také Jiří Lábus, Jiří Schmitzer, Petra Špalková a řada dalších herců, které známe z předchozí série.

Už v prvních dnech natáčení se ale objeví i některé z nových postav, např. agronom Radek, mladý muž, kterému se líbí Ivanka Maděrová (Hana Vagnerová). Hraje ho Marek Němec. Také Ladislav Gerendáš bude mít také hned první natáčecí den „premiéru“ v roli jednoho ze zaměstnanců nového statku. V dalších dnech se objeví Marek Vašut v roli západního Němce, bývalého majitele statku, či Bronislav Holíček jako Vašek, což je postava, která za tu dobu od třetí série poněkud vyrostla: na konci třetího pokračování to byl kluk, který přišel hledat na statek svého otce Cassidyho (již zemřelá postava, kterou ztvárnil Jiří Langmajer), dnes je to mladý muž, který nalezl v Lučinách po strastiplných peripetiích s vojenskou službou domov. Novou ženskou půvabnou tváří bude Lucia Siposová, která hraje Katku, lásku a posléze ženu nejstaršího Maděrova syna Jíry (Filip Tomsa). Slovenskou herečku si pamatujeme z Renčova Hlídače 47.

Když hovoříme o hereckém ansámblu, v seriálu bude hrát neuvěřitelných 163 mluvících postav. Některé postavy se vracejí na „místo činu“ z první série, např. se znova objeví zloduch Zikmund (Jaromír Dulava) či jeho kumpán Svěrka (Kamil Halbich) nebo postava Jeleny (Tereza Bebarová), Cassidyho milé a Vaškovy matky.

Zdivočelá země lV, 1.-13. díl.
Scénář:Jiří Stránský,Hynek Bočan,
Režie :Hynek Bočan
Kamera:Vladimír Holomek
Zvuk:Vladimír Skall
Střih:Dalibor Lipský
Vedoucí produkce:Přemysl Pražský, Jiří Koštýř