Hlavní navigace

Nově v programu Radia Wave

[Tisková zpráva] S prvním zářijovým dnem přichází i novinky v programu Radia Wave. Speciální stanice Českého rozhlasu vám bude nadále přinášet pořady jako Dubový High s Joshuou, Evil Heat s Kayem, Natural Bridge s Vaškem Havelkou a New Music s Pavlem Kučerou. Kromě tradičních žánrových pořadů na vás čeká i pár novinek.

Sdílet

Stanici můžete poslouchat na www.wave.cz, v digitálních systémech a současně i v řadě kabelových televizí. 24. července jsme spustili nový e-zin Radia Wave. Do svých e-mailových schránek tak máte možnost dostávat informace o vysílání a o všem podstatném, co pro vás Radio Wave v následujícím týdnu chystá.

Pokud chcete být včas informováni o všem zajímavém, co si můžete na Radiu Wave poslechnout, využijte možnosti dostávat všechny novinky pravidelně a bezplatně do své e-mailové schránky, zaregistrujte se na adrese www.rozhlas.cz/ra­diowave/newslet­ter. Odběr je možné kdykoliv odhlásit.

Více živých koncertů – Stage 2 x v týdnu!
Díky spolupráci s EBU a Eurosonic Partnership máme jedinečnou možnost nabízet velmi čerstvé, často jen několik dnů staré koncertní nahrávky předních jmen současné hudby. “Posluchači Radia Wave v posledních měsících mohli slyšet například exkluzivní nahrávky Racounters, Killers, Franka Blacka, Blood Red Shoes a dalších. Vedle toho pochopitelně vysíláme vlastní záznamy nejlepších koncertů, které se uskutečnily v Česku, a to od posledního pražského koncertu Einstürzende Neubauten, až po nahrávky Radio Wave Live Sessions z karlínského Studia A,“ dodává hudební dramaturg Radia Wave Tomáš Turek. Pořad Stage s exkluzivními nahrávkami koncertů se po mnoha přáních posluchačů přesouvá na pondělní a čtvrteční večer. Záznamy živých koncertů z největších evropských festivalů, jakými jsou např. Sónar, Electric Picnic, Montreaux, Transmusicales nebo Roskilde, můžete slyšet každé pondělí a čtvrtek od 19 do 20 hodin na Radiu Wave v rámci pořadu Stage.

Surfuj na První vlně Radia Wave
Mix skvělé muziky, reportáže, tradiční rubrika Deska týdne a zpravodajství – to vše budete moci slýchat na Radiu Wave od 1. září v První vlně. Dopolední blok poslouchejte od 8:00 do 12:00. Surfujte s námi na První vlně Radia Wave! Nepřijdete o pravidelný sportovní souhrn Crosscheck, soutěže a Kulturistán. Poradíme vám na jaká divadelní představení se vydat, která výstava by vám neměla uniknout a na kterém koncertě se rozhodně nebudete nudit.

Dvakrát víc extrému!
Hodina adrenalinu navíc. Tak by se dal stručně charakterizovat nový Ride Zone – jediný magazín o extrémních sportech v českém éteru. Kromě prodlouženého rozhovoru s hostem vás čeká nová pravidelná rubrika pro příznivce motocyklových sportů. Zachovány zůstanou rubriky Expedice nebo 5 Questions. Poslouchejte Ride Zone v pondělí mezi 17 a 19 hodinou.

Radio Wave je tu pro všechny, kdo jsou stejně jako my na vlně progresivních proudů. Webové stránky neustále aktualizujeme. Na www.wave.cz máte možnost sledovat téměř vše, co vám v éteru Radia Wave uniklo.

Na našich stránkách najdete podcasting, databázi interpretů, reportáže, tipy na akce a jiné články. Na podzim web ještě rozšíříme. O změnách vás budeme průběžně informovat. Získáváme pro vás zajímavé ceny do soutěží. Podrobnosti o nich najdete na webu, kde je i náš podrobný program. Pokud vám je poslech Radia Wave málo, na našich internetových stránkách je k dispozici i web kamera, díky které máte možnost sledovat naše moderátory při práci.

Zůstaňte s námi!!!

Více informací o programu naleznete od 1.9. na této adrese: http://www.roz­hlas.cz/radio­wave/program.

Český rozhlas 4 – Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, postrock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku, v severních Čechách a od podzimu i v západních a jižních Čechách), v DVB-S (v paketu CS Link. Signál je přenášen družicí Astra 3A) a v řadě kabelových televizí. Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Český rozhlas 4 – Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.