Hlavní navigace

Nové virtuální desktopové řešení Raydesk na Invexu

[Tisková zpráva] Společnost Stickfish, s. r. o., představí na veletrhu Invex desktopové řešení Raydesk, které umožňuje státním institucím i firmám snížit náklady na hardware a správu místní sítě až o 75 %.

Sdílet

Systém Raydesk se spouští vzdáleně ze serveru a využívá přitom jeho výkon. Pokud potřebuje správce sítě posílit výkon pro pracovní stanice uživatelů, stačí pouze dokoupit další hardware na server.

Řešení také zvyšuje bezpečnost – zaměstnanci si například nemohou na počítač instalovat žádné další programy (hry, filmy a kradený software). Rovněž je možné zpřístupnit více aplikací z různých operačních systémů. Uživatelé mohou zároveň využívat programy operačních systémů MS Windows, Linux, UNIX, AS400, QNX a mnohých dalších.

Virtuální desktopové řešení Raydesk využili například Státní fond životního prostředí nebo ČEPS, a.s., který řídí řídí provoz a rozvoj elektrizační soustavy ČR. Systém využívají také zaměstnanci Výzkumného ústavu bezpečnosti práce. Prezentace budou probíhat na stánku společnosti Sun, č. 42a v pavilonu V každý den v 11:10 a 15:10.