Hlavní navigace

Nové vychytávky na Googlu

[Tisková zpráva] Google svůj vyhledávač obohatil o funkci nazvanou prostě a jednoduše Našeptávač Google a ten teď byl adaptován mimojiné i pro českou verzi.

Sdílet

Stalo se vám už někdy, že vám v hlavě uvízla slova nějaké písničky, ale vy si ne a ne vzpomenout na její název nebo alespoň na jméno interpreta? Pokud ano, pak jistě uvítáte novou funkci prohlížeče Google, která vám v takovém hledání pomůže.

V okamžiku, kdy začnete do vyhledávacího okna psát, objeví se pod rámečkem seznam navrhovaných výrazů nebo slovních spojení. Pokud tahle „našeptávaná“ řešení nepotřebujete, máte hned dvě možnosti. Buď je můžete klidně ignorovat a psát dál, anebo našeptávání vypnout úplně v nastavení stránky (klikněte na Nastavení stránky a pak na konci najdete Návrhy dotazu).

Nová funkce umožní efektivnější a pohodlnější vyhledávání:

  • Pomůže vám s formulací dotazu: Představme si, že hledáte „lázně“, ale na které lázně zrovna myslíte?
  • Nebo si nemůžete vzpomenout na text písničky o komárech nebo alespoň jméno interpreta? Google přemýšlí za vás.
  • Na překlepech nezáleží: Pravopis kontroluje stejná technologie, která se vás ptá „Měli jste na mysli:“ a rovnou nabízí celá slova nebo zadání. Nemusíte znovu vypisovat celý dotaz, jen kliknete na to pravé slovo.
  • Šetřete prsty: Chcete hledat „Sezimovo ústí", ale proč se namáhat, když Google nabídne celý název už po pár písmenkách? (příklad: sezimovo ústí)