Hlavní navigace

Nové vyhledávání na portále Seznam.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nové vyhledávání na portále Seznam.cz

Praha, 25. září 2001 (PROTEXT) --- Vyhledávání představuje pro uživatele internetu základní a nejdůležitější službu. Seznam.cz, první vyhledávač a portál českého internetu, představil v těchto dnech novou verzi vyhledávání.

Nové vyhledávání se od předchozí verze odlišuje několika prvky:

  • Ve srovnání s předchozí verzí je inteligentnější. Jsou totiž brána v úvahu nejen klíčová slova u samotného odkazu, ale i zařazení odkazů do tematických sekcí. V současnosti se prohledává databáze katalogu, jež obsahuje přes 200.000 odkazů (více než 150.000 unikátních) zařazených v přibližně 2.500 sekcích. Platnost všech odkazů se kontroluje automaticky každý den. Všechny odkazy jsou zatříděny ručně a procházejí i ruční kontrolou.
  • Vyhledané výsledky se zobrazují jiným způsobem. Zatímco dosud se vyhledaná data zobrazovala všechna za sebou na stránce v pořadí Firmy, Sekce, Odkazy a Fulltext, v novém vyhledávání jsou výsledky navíc zobrazeny přehledněji pod tématickými záložkami Odkazy, Internet, Sekce a Firmy.

Nové vyhledávání na portále Seznam.cz znamená přínos pro uživatele, kteří díky němu naleznou více relevantních odkazů a sekcí, nyní přehledněji zobrazených. Pokud si uživatel navíc zvolí jedinou vybranou záložku, nebude zatěžován spoustou dalších vyhledaných odkazů.

Seznam.cz, a.s., provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na http://www.sez­nam.cz, se 102 miliony zhlédnutých stránek v červenci 2001. Nabízí uživatelům zdarma širokou škálu praktických služeb: Seznam.cz --- katalog a vyhledávání, Můj Seznam --- zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přeh­ledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz --- internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam SMS bránu, Sweb --- webhosting ve variantách Sweb Profi a Sweb Light, Seznam Mapy, Seznam Lidé --- vyhledávání lidí, Seznam Software --- nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník, Seznam Práce, Seznam Reality, Seznam Chat(a), Seznam Peníze, Seznam Auto a nově Seznam Firmy. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. naleznete na http://firma.sez­nam.cz/tisk.html.

Pro další informace kontaktujte, prosím:

Ing. Dagmar Haltmarová
PR & Marketing Manager Seznam.cz, a.s.
e-mail: dagmar@firma.sez­nam.cz
tel. +420 2 57313181
fax +420 2 57313186
mobil: +420 606 726313

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).