Hlavní navigace

NOVÉ VYSÍLACÍ SCHÉMA DVOJKY ČESKÉHO ROZHLASU STARTUJE

[Tisková zpráva] Dvojka Českého rozhlasu, tedy stanice Český rozhlas 2 – Praha, přechází od 31. ledna na nové vysílací schéma. Stávající oblíbené pořady dostanou nový kabát, připravena je řada překvapení v podobě zábavných i poučných pořadů a sympatických moderátorů.

Sdílet

Kvalita potvrzená léty – to je charakteristika nového programu, který posluchačům přináší Český rozhlas 2 – Praha. A toto heslo se netýká pouze hudby. Literární a dramatické pořady vsadí na osvědčenou kvalitu, publicistika by měla přitahovat moudré osobnosti. To vše doplní čerstvé zprávy, zábava i poutavé příběhy.

Ranní vysílání poskytne informační servis, ale také příjemnou společnost. Jedním z jeho průvodců bude výkonný ředitel Českého rozhlasu Josef Havel, který se na návrat za mikrofon velmi těší: „Byl bych rád, kdybych s posluchači absolvoval běžné ranní rituály a pozitivně je naladil do nového dne". Čas do 12 hodin bude věnován rodinnému magazínu Je jaká je. Na vlny Českého rozhlasu se v něm vrátí Marie Retková, Stanislava Lekešová a Martina Kociánová. Odpolednem s Dvojkou budou provázet Pavel Kudrna a Jiří Kokmotos – dvojka, kterou už posluchači z vysílání dobře znají. Na pátek je připraven slavný evergreen – pořad Šťastnou cestu. Ten před lety proslavil Jiří Štuchal. Nyní se v něm budou posluchači potkávat s Janem Rosákem.

Zcela nový typ pořadu pak přijde ve všední dny po 20. hodině. Ponese název Kontakt a jeho hosty budou špičkoví odborníci z různých oblastí – od zdravotnictví až po právo a politiku. Těšit se ovšem můžeme i na víkend. Například na sobotní 9. hodinu, kdy bude hostitelem Karel Gott v pořadu Zpátky si dám tenhle film.

Změn se chystá mnoho, ale o to nejlepší ze současného vysílání posluchači nepřijdou. Koneckonců – přesvědčte se sami… Právě spokojenost posluchačů je totiž cílem týmu Českého rozhlasu 2 – Praha, jak potvrzuje šéfredaktor Jaromír Ostrý: „Cítím v sobě pokoru nejenom před slavnými předchůdci a spolupracovníky dnešními, ale zejména před posluchači, pro které tu koneckonců jsme. Jejich reakce budeme pečlivě sledovat a další případné změny budou vedeny snahou dojít k cíli, v němž je spokojený posluchač na prvním místě“.