Hlavní navigace

Novell a SAP prohlubují spolupráci, aby umožnily společnostem všech velikostí provozovat, spravovat a zabezpečovat

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 26. března 2008 – Ve snaze nabídnout společnostem, které provozují svůj byznys na aplikacích SAP a operačním systému SUSE Linux Enterprise, oznámily společnosti Novell a SAP AG (NYSE: SAP) rozšíření svého dlouholetého partnerství. Zákazníkům, kteří chtějí využívat open source software, nabídnou společnosti Novell a SAP rozšířené možnosti podpory pro systém SUSE Linux Enterprise.

Sdílet

V rámci této iniciativy budou spolupracovat na zajištění podpory pro provoz podnikových aplikací SAP se systémem SUSE Linux Enterprise a s technologiemi Novellu pro virtualizaci a správu identit. Cílem je nabídnout zákazníkům nové možnosti provozu datových center. Kromě toho společnosti plánují optimalizovat SUSE Linux Enterprise pro požadavky aplikací SAP na datové centrum, prosazovat řešení SAP Business All-in-One založená na systému SUSE Linux Enterprise a spolupracovat v rámci programu SAP Enterprise Services Community na podpoře zákazníků v souvislosti s praxemi SAPu pro podnikové řízení, rizika a zajištění shody (GRC). Pomohou tak firmám všech velikostí provozovat na systému SUSE Linux Enterprise jejich zásadní podnikové aplikace a snížit celkové náklady na vlastnictví. Společnosti tuto iniciativu oznámily na globální partnerské a zákaznické konferenci Novellu BrainShare, která se konala 16. – 21. března v Salt Lake City.

„Od té doby, co jsme vstoupili na linuxový trh, se soustředíme na dodávky Linuxu pro kritická nasazení v datovém centru a tato spolupráce se společností SAP je zásadním krokem kupředu v tomto úsilí,“ řekl Ron Hovsepian, prezident a generální ředitel společnosti Novell. „Nyní nabízíme jednu z nejlepších platforem a aplikační prostředí pro datové centrum na trhu. Rozšíření této spolupráce skutečně změní v softwarovém odvětví pravidla hry. Jsme nadšeni, že můžeme se SAPem spolupracovat na přípravě podnikových aplikací pro SUSE Linux Enterprise a pro naše virtualizační a bezpečnostní technologie.“

„Jak se Linux prosazuje jako běžně používaná platforma pro podnikové aplikace, je čím dál důležitější pro spolupráci mezi dodavateli aplikačního softwaru, jako je SAP, a dodavateli infrastrukturního softwaru, jako je Novell,“ řekl Al Gillen, viceprezident výzkumu systémového softwaru v agentuře IDC. „Tato vývojová spolupráce, podpora a marketingové úsilí by měly umožnit SAPu a Novellu dodat lépe integrované a technicky ucelenější řešení, než by uživatelé mohli vytvořit, kdyby se snažili vlastními silami spojit ty samé komponenty. Konečným výsledkem jsou menší překážky pro nasazení aplikací SAP, zejména pro středně velké společnosti, a širší trh pro SUSE Linux Enterprise Server.“

Nová řešení virtualizace poskytují zákazníkům více možností konfigurace datového centra
Cílem široké dohody společností Novell a SAP je zajistit spolehlivý provoz podnikových aplikací SAP se systémem SUSE Linux Enterprise a s technologiemi Novellu pro virtualizaci a správu zabezpečení, aby zákazníci mohli využívat nové možnosti provozu datových center. V rámci dohody plánuje Novell s podporou SAPu optimalizovat SUSE Linux Enterprise pro požadavky aplikací SAP na datová centra, vytvořit řešení SAP Business All-in-One založené na systému SUSE Linux Enterprise pro malé a střední firmy, umožnit správu virtualizace pro nástroj SAP Adaptive Computing Controller v rámci produktu Novell ZENworks Orchestrator a integrovat svá řešení správy identit a zabezpečení s aplikací SAP GRC Access Control.

Novell a SAP budou integrovat ZENworks Orchestrator, řešení Novellu pro správu virtualizace napříč platformami, s nástrojem Adaptive Computing Controller, který je součástí technologické platformy SAP NetWeaver. Tato integrace nabídne zákazníkům SAPu více možností virtualizace, pomůže jim ušetřit náklady a optimalizovat nasazení aplikací SAP.

Optimalizovaný SUSE Linux Enterprise poskytuje otevřenou platformu pro aplikace SAP
V rámci rozšířeného partnerství bude Novell spolupracovat se SAPem na vytvoření optimalizované verze systému SUSE Linux Enterprise, která přinese zákazníkům SAPu ještě větší hodnotu. Společnosti Novell a SAP už zpřístupnily aplikace SAP na systému SUSE Linux Enterprise prostřednictvím služeb SAP Hosting, komunity SAP Developer Network (SDN) a řešení SAP Business ByDesign™ a SAP Business All-in-One. Zákazníkům to zjednoduší nasazování aplikací a ušetří náklady. SAP zákazníkům svého řešení SAP Business All-in-One doporučuje SUSE Linux Enterprise Server jako preferovanou linuxovou platformu.

SAP také používá SUSE Linux Enterprise Server (64bitovou verzi) jako jednu z platforem pro svůj produkt SAP NetWeaver Business Intelligence Accelerator (SAP NetWeaver BI Accelerator). Toto zařízení, na jehož vývoji spolupracoval se společnostmi HP, IBM a Intel, zvyšuje výkon analytických dotazů, snižuje množství administrativních úkolů a urychluje dávkové procesy. Toto zdokonalené řešení poskytuje zákazníkům rychlou dobu odezvy bez ohledu na množství dat, počet uživatelů nebo komplikovanost analýz.

Produkty optimalizované pro malé a střední podniky
SUSE Linux Enterprise už používá více než 700 středně velkých zákazníků SAPu a nedávno oznámená spolupráce SAPu se společností Intel poskytne nový rozměr integrace. Nové řešení SAP Business All-in-One spojí podnikový software, databázi, operační systém a hardware do jediného optimalizovaného balíku s nižšími provozními náklady. Zahrnuté hardwarové a softwarové komponenty budou předem vyzkoušeny, aby poskytly zákazníkům rychlejší návratnost a lepší ochranu investice, a v různých geografických oblastech budou k dispozici prostřednictvím místních výrobců OEM.

SAP zvolil SUSE Linux Enterprise Server jako platformu pro svůj hostovaný produkt SAP Business ByDesign, který nabízí středně velkým firmám výkonný, škálovatelný a ekonomický přístup k aplikacím SAP.

Zdokonalená řešení podnikového řízení, rizik a zajištění shody
Společnosti SAP a Novell spolupracují v rámci programu SAP Enterprise Services Community na zkvalitnění zákaznických služeb v oblasti podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody prostřednictvím podpory zásad rizik v přímé souvislosti s přidělováním uživatelských účtů. Produkty Novellu pro správu identit a zabezpečení budou využívat webové služby produktu SAP GRC Access Control a dále umožní zákazníkům přidělovat uživatelské účty na základě zásad na úrovni celého podniku včetně aplikačního prostředí SAP i systémů jiných dodavatelů. SAP GRC Access Control také umožňuje společnostem dlouhodobě dodržovat shodu s předpisy provázáním bezpečnostních oprávnění zaměstnanců s jejich rolemi a povinnostmi. Funkce přidělování uživatelských účtů v tomto řešení pomohou spravovat přístup podle nastavených pravidel v rámci nejrůznějších IT prostředí.

„Organizace po celém světě čím dál častěji zavádějí open source řešení postavená na Linuxu, takže spolupráce s Novellem a nabídka aplikací SAP na platformě SUSE Linux Enterprise přímo odpovídá jasné potřebě zákazníka,“ řekl Léo Apotheker, náměstek generálního ředitele a prezident zákaznických řešení a operací společnosti SAP. „Naše spolupráce však přesahuje Linux a zahrnuje špičkové technologie obou společností. Jde nám o to, dát zákazníkům vysoce hodnotná a přitom nekomplikovaná řešení naléhavých praktických problémů včetně regulačních požadavků nebo optimalizace aplikací ve virtualizovaných prostředích. Tato spolupráce znamená další krok kupředu v podpoře SAPu pro open source a počítačové systémy založené na uznaných standardech.“

SAP kromě toho interně používá SUSE Linux Enterprise Server jako svou vývojovou platformu pro Linux, což je zárukou, že jeho aplikace budou od základu kvalitně vyvinuty pro Linux. Další informace o tomto partnerství a společných nabídkách společností Novell a SAP najdete na webové stránce www.novell.com/par­tners/sap.