Hlavní navigace

Novell na konferenci ISSS 2007

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 5. dubna 2007 – Společnost Novell-Praha byla, stejně jako v několika předchozích letech, partnerem konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS 2007), která proběhla ve dnech 2. a 3. dubna 2007 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

Sdílet

Zástupci společnosti Novell-Praha prezentovali nejnovější technologie Novellu, určené pro využití ve státní správě a samosprávě, založené na Linuxu a otevřených standardech. Mezi představené produkty patřil především oceňovaný systém pro správu identit Novell Identity Manager. Řízení identit a správa uživatelských účtů patří mezi nezbytné předpoklady pro elektronizaci výkonu veřejné správy a je velmi vhodné je využít také pro řešení obecních a městských portálů.

Na stánku společnosti Novell byl návštěvníkům konference ISSS 2007 představen také operační systém SUSE Linux Enterprise Desktop 10, určený pro pracovní stanice, vysoce spolehlivý a zabezpečený operační systém SUSE Linux Enterprise Server 10 pro nasazení na serverech, soubor kancelářských aplikací OpenOffice.org Novell Edition, s podporou standardizovaného formátu Open Document (ODF), a další technologie založené na otevřených standardech.

„Prezentace našich řešení pro státní správu a samosprávu se setkala s velkým zájmem návštěvníků konference,“ řekl Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell-Praha. „Velmi nás těší znatelný posun k elektronizaci úkonů veřejné správy a k využití open source a dalších technologií s otevřenými standardy, které jsou nejen bezpečnější, ale také výrazně méně nákladné. Věřím, že Novell může v této oblasti nabídnout velmi silnou skupinu špičkových řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).