Hlavní navigace

Novell oslavuje rok inovací s rekordním počtem nových produktů

[Tisková zpráva] Inovace společnosti Novell v oblasti inteligentní správy pracovních úloh přinášejí novou úroveň flexibility a kontroly nad fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími

Sdílet

Praha, Česká republika – 3. ledna 2011 – Rok po ohlášení záměru získat vedoucí pozici na rychle rostoucím trhu řešení inteligentní správy pracovních úloh uvedl Novell na trh více než dvanáct nových produktů, získal přes 4 500 nových zákazníků a uzavřel zásadní partnerství s předními společnostmi jako SAP AG, Verizon, VMware a Vodacom Business. Mezi nově uvedené produkty patří Novell Identity Manager 4, Cloud Manager, ZENworks 11 a SUSE Appliance Toolkit. Díky nim mohou zákazníci ve svých organizacích realizovat inteligentní správu pracovních úloh. Stejně tak pomáhají byznys a IT profesionálům lépe vyvážit flexibilitu a kontrolu nad fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími. 

Hlavní produkt společnosti Novell pro inteligentní správu pracovních úloh se nazývá WorkloadIQ. Ten nabízí jedinečný přístup založený na integraci identit a zabezpečení do všech elementů IT infrastruktury. S využitím svých historických zkušeností v oblasti správy IT infrastruktury a identit přinesl Novell do oblasti správy pracovních úloh novou úroveň zabezpečení. WorkloadIQ poskytuje způsob, jak bezpečně vytvářet, spravovat a měřit pracovní úlohy napříč celou IT infrastrukturou. Zatímco ostatní společnosti teprve začínají vyvíjet nové produkty pro inteligentní správu pracovních úloh, Novell jako jediný nabízí ucelená řešení, která se snadno integrují se stávajícími technologiemi a vytvářejí hladce provázaný soubor řešení. 

„V posledním roce jsme přinesli zákazníkům inovace, které nemají obdoby. Uvedli jsme na trh více než dvanáct nových produktů, jež se mezi zákazníky rychle prosazují,“ řekl Ron Hovsepian, prezident a generální ředitel společnosti Novell. „Ve spolupráci s našimi partnery a zákazníky jsme identifikovali vznikající tržní potenciál v oblasti, kde má Novell jedinečné předpoklady pro vybudování vedoucí pozice. Protože za sebou máme bohatou inovační historii, budeme nadále investovat do vývoje špičkových technologií, které poskytují našim zákazníkům konkurenční výhodu.“

Inovace produktů

V prosinci 2009 se Novell zavázal uvést osm nových produktů a řešení, které pomohou zákazníkům s realizací strategie inteligentní správy pracovních úloh. O rok později může s hrdostí oznámit, že překonal očekávání a uvedl více než dvanáct souvisejících produktů, které řeší celý životní cyklus inteligentní správy pracovních úloh: 

 • Vytváření – umožňuje zjednodušenou tvorbu a transformaci pracovních úloh v kritických počítačových prostředích.
 • Zabezpečení – umožňuje podnikům zabezpečit cloudová a virtualizovaná prostředí pomocí efektivní správy identit a zabezpečení.
 • Správa – umožňuje správu a přesouvání pracovních úloh napříč všemi počítačovými prostředími, pomáhá optimalizovat realizaci pracovních úloh a využití prostředků IT.
 • Měření – umožňuje podnikům pochopit rizika IT prostřednictvím pohledu na provoz IT a funkce protokolování, auditu a reportování v reálném čase.
 

„Podle nedávného průzkumu mezi vlivnými pracovníky IT, který na žádost společnosti Novell vypracovala agentura Harris Interactive, bude cloud computing – jak veřejný, tak privátní – čím dál důležitější součástí mixu zdrojů nasazovaných podnikovými IT organizacemi. Proto mají společnosti velký zájem na zjednodušení správy integrovaných fyzických, virtuálních a cloudových prostředí,“ řekl Bob Tarzey, analytik a ředitel společnosti Quocirca. „IT infrastruktura musí být všestranná, aby se dokázala přizpůsobit proměnlivým požadavkům podniku. Bez vhodných nástrojů pro správu se však veškeré finanční přínosy ztratí z důvodu nedostatečného využití kapacity, nepřiměřeného zabezpečení a zdaleka ne optimální výkonnosti pracovních úloh. Produkty WorkloadIQ společnosti Novell pomáhají tyto problémy řešit.“ 

Novel dlouhodobě klade velmi silný důraz na inovace. V posledním roce uvedl špičkové produkty, které řeší jednotlivé aspekty celého životního cyklu inteligentní správy pracovních úloh:

Vytváření

 • SUSE Appliance Toolkit – soubor nástrojů, jež pomáhají optimalizovat konfiguraci a správu softwarových aplikací nasazených ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích.
 • SUSE Gallery – nový portál, kde mohou uživatelé produktu SUSE Studio bezplatně publikovat a stahovat si zařízení a cloudové aplikace.
 • SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1 – nejlépe interoperabilní platforma pro kritické aplikace – fyzické i virtuální – od desktopu až po datové centrum.

Zabezpečení

 • Identity Manager 4 Advanced Edition – podstatná inovace na poli správy identit. Jedná se o první řešení na trhu, které zajišťuje konzistentní zásady identit, zabezpečení a shody pro celý IT ekosystém organizace napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími. Umožňuje zákazníkům lépe chránit podniková data a zároveň dosáhnout nižších nákladů a menších komplikací v souvislosti s prokázáním shody.
 • Novell Cloud Security Service – nejlepší způsob, jak mohou provozovatelé služeb cloudu poskytovat svým zákazníkům bezpečný přístup a shodu s předpisy. Jako součást širšího portfolia produktů Novell pro správu identit a zabezpečení poskytuje podnikům konzistentní kostru správy identit napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými infrastrukturami.
 • Sentinel Log Manager Appliance – první řešení správy protokolů, které je k dispozici jako softwarové zařízení. Zajišťuje správu protokolů, shodu s podnikovými předpisy a kvalitní zabezpečení IT.

Správa

 • Novell Cloud Manager – jediné cloudové řešení na trhu, které umožňuje společnostem vytvářet privátní cloudy z existující informační infrastruktury bez ohledu na hardware, hypervisor a operační systém.
 • PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect a PlateSpin Forge – první řešení správy virtualizace, která umožňují živou migraci pracovních úloh z fyzického do virtuálního prostředí, z virtuálního do fyzického i mezi fyzickými prostředími Linux i Windows.
 • ZENworks 11 – na jediné konzoli dokonale integruje funkce správy počítačů, prostředků, oprav a zabezpečení koncových bodů. ZENworks 11 umožňuje zákazníkům snížit náklady a riziko spojené se správou zařízení napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími a zároveň podstatně zjednodušuje krátkodobé úlohy, jako je například migrace na Windows 7.
 • Virtuální zařízení ZENworks Configuration Management – jedno z prvních plug-and-play řešení na trhu, v němž jsou integrovány funkce pro správu počítačů, prostředků a oprav.

Měření

 • Novell Operations Center – další generace řešení správy podnikových služeb, jež umožňuje zákazníkům implementovat komplexní přehled o IT službách a zajistit plnění požadované úrovně služeb.
 

V prvním čtvrtletí kalendářního roku 2011 plánuje Novell uvést na trh nový open source nástroj SUSE Manager pro správu systémů SUSE Linux Enterprise a Red Hat Enterprise Linux a také Novell Identity Manager 4 Standard Edition nebo Novell Privileged User Manager 2.3.

Rozšiřujeme okruh partnerů

V posledním roce Novell navázal nová a rozšířil stávající par­tnerství, jež poskytují  zákazníkům ucelené, integrované řešení. Se společností  VMware uzavřel Novell jedinečnou OEM dohodu, na jejímž základě VMware distribuuje a podporuje operační systém SUSE Linux Enterprise Server (SLES) a umožňuje vytvářet softwarová zařízení postavená na SLES. Se společností Verizon začal Novell spolupracovat na poskytování služeb zabezpečení identit pro své cloudové produkty. Mimo to Novell se společností Vodacom Business ohlásil partnerství, v rámci nějž integruje portfolio Novell WorkloadIQ s řešeními cloudového hostingu tohoto poskytovatelé sítí.  

Produkty Novell WorkloadIQ využívá řada zákazníků v nej­různějších odvětvích a geografických oblastech. Díky nim se daří zákazníkům mimo jiné zajistit i značnou návratnost jejich investic.

„Jako nezisková organizace pracujeme s minimálními prostředky a potřebujeme o investicích do technologií uvažovat strategicky,“ řekl Noah Broadwater, viceprezident informačních služeb společnosti Sesame Workshop. „Začali jsme se společností Novell spolupracovat před několika lety, abychom dokázali lépe spravovat naše online prostředky a využívat výhody Linuxu. Od té doby jsme implementovali řadu řešení a získali obrovský přínos – dobu potřebnou ke správě skladu jsme zkrátili o 70 %, jsme schopni lépe vyhovět auditním žádostem, o 85 % jsme omezili náklady na provoz infrastruktury, o 80 % jsme zkonsolidovali servery, náklady na hardware jsme snížili o 30 % a celkový rozpočet na IT jsme srazili o 18 %. S nástupem cloud computingu nám Novell a jeho špičková řešení opět pomohou, tentokrát s provozem pracovních úloh v cloudu.“ 

Získaná  ocenění

Novell za své inovace produktů a partnerské ini­ciativy získal několik prestižních ocenění. Jeho partnerská organizace získala ocenění CRN Partner Program Guide 5-Star a od časopisu CRN také ocenění 2010 Top 100 Executives. Časopis ERP Executive udělil společnosti Novell ocenění Best of SAPPHIRE NOW v kategorii Excellence in Product Innovation.

Mezi další ocenění získané společností Novell patří American Business Award za nejlepší nový produkt nebo službu v kategorii počítačový hardware nebo služby za SUSE Studio a Editors' Choice Award od časopisu HPC in the Cloud, kterou získal jako lídr v zabezpečení cloudových služeb.  

O společnosti Novell

Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL), lídr v oblasti inteligentního řízení pracovních úloh, pomáhá organizacím bezpečně poskytovat a spravovat počítačové  služby ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích. Pomáháme zákazníkům snižovat náklady, složitost a rizika spojená s jejich IT systémy prostřednictvím řešení správy identit a zabezpečení, správy systémů, spolupráce a linuxových operačních platforem. Novell prostřednictvím svého infrastrukturního softwaru a partnerského ekosystému integruje smíšená prostředí IT a umožňuje lidem a technologiím spolupracovat jako jeden celek. Další informace najdete na webu www.novell.com.

Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 3­11 nebo na českých webových stránkách www.novell.cz. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pres­sroom.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).