Hlavní navigace

Novell oznamuje finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2007

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 12. června 2007 – Společnost Novell, Inc. (NASDAQ:NOVL) oznámila finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí, které skončilo 30. dubna 2007. V tomto čtvrtletí vykázal Novell čisté tržby 239 milionů dolarů ve srovnání s čistými tržbami 233 milionů za druhé fiskální čtvrtletí roku 2006. Za druhé fiskální čtvrtletí roku 2007 činí ztráta z dlouhodobých operací pro kmenové akcionáře 110 000 dolarů, neboli 0,00 dolaru na kmenovou akcii.

Sdílet

Pro srovnání, za druhé fiskální čtvrtletí roku 2006 vykázala společnost Novell v dlouhodobých operacích pro kmenové akcionáře zisk 2 miliony dolarů, neboli 0,00 dolaru na kmenovou akcii. Směnné kurzy zahraničních měn kladně ovlivnily celkové tržby ve výši 4 milionů dolarů a negativně ovlivnily čistý zisk ve výši 2 miliony dolarů meziročně.

Na non-GAAP základu, který vylučuje vyrovnání formou cenných papírů a některé další prvky, byl za druhé fiskální čtvrtletí roku 2007 upravený zisk z dlouhodobých operací pro kmenové akcionáře 16 milionů dolarů, neboli 0,05 dolaru na kmenovou akcii, což obsahuje pozitivní daňovou úpravu 0,02 dolaru. Pro srovnání, za druhé fiskální čtvrtletí roku 2006 byl non-GAAP upravený zisk z dlouhodobých operací pro kmenové akcionáře 7 milionů dolarů, neboli 0,02 dolaru na kmenovou akcii.

V průběhu druhého fiskálního čtvrtletí Novell oznámil tržby 19 milionů dolarů za produkty na linuxové platformě, což představuje meziroční nárůst o 83 %, a fakturace 29 milionů, tedy meziroční nárůst o 114 %. Tržby z produktů pro správu identit a přístupu byly 23 milionů, to je meziroční nárůst o 5 %. Tržby z produktů správy podnikových zdrojů byly 32 milionů, což je meziroční pokles o 4 %. Tržby obchodní jednotky Workgroup meziročně klesly o 4 % na 84 milionů.

„Jsme spokojeni s celkovými výsledky tohoto čtvrtletí. Zaznamenali jsme pokračující posilování pozice v oblasti Linuxu, zlepšení v oblasti řízení identit a lepší než očekávané výsledky v oblasti Workgroup. Navíc nám napomohl vliv opatření pro řízení nákladů,“ řekl Ron Hovsepian, prezident a generální ředitel společnosti Novell. Ačkoliv před námi zůstává ještě spousta práce, naše podnikání se pohybuje správným směrem a my věříme, že jsme na cestě k dosažení cílové sazby provozní marže.

Hotovost, ekvivalenty hotovosti a krátkodobé investice byly k 30. dubnu 2007 1,8 miliardy dolarů, shodně s posledním čtvrtletím. Na konci druhého fiskálního čtvrtletí 2007 byla průměrná doba inkasa pohledávek 64 dnů, což je mírný pokles proti 66 dnům ve stejném čtvrtletí o rok dříve. Na konci prvního fiskálního čtvrtletí 2007 byly celkové odložené tržby 700 milionů dolarů, to je nárůst 354 milionů, neboli 102 % vůči předchozímu roku. Negativní cash flow z aktivit za druhé fiskální čtvrtletí 2007 bylo 29 milionů, ve srovnání s negativním cash flow 24 milionů za druhé fiskální čtvrtletí roku 2006.

Všechny podrobnosti Novellem oznámených výsledků, včetně sladění výsledků, upravených na základě non-GAAP, jsou zahrnuty do finančních sestav, které jsou součástí této tiskové zprávy v originálním znění (http://www.no­vell.com/compa­ny/ir/qresults/).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).