Hlavní navigace

Novell podporuje univerzity

[Tisková zpráva]

Sdílet

Novell podporuje univerzity

Praha, 14. června 2004 – Společnost Novell-Praha, s.r.o., je stále více aktivní na poli spolupráce s univerzitní obcí. Aktuálním příkladem je uzavření smlouvy o vzájemné spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, která dává společným aktivitám pevný právní rámec. Novell se ve smlouvě mimo jiné zavazuje k vybavení PC učebny vzorovými instalacemi produktu SUSE Linux desktop, pořádání technických seminářů zdarma a výpomoci při konzultaci a oponentuře diplomových prací.

Společnost Novell-Praha, s.r.o., je známá svým působením v univerzitní obci, ale teprve podpisem smlouvy o vzájemné spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou se vytvořil pro další aktivity pevný rámec, který umožní společnosti Novell více reagovat na potřeby nejen studentů a vysokoškolských učitelů, ale i ostatních zaměstnanců.

„Novell s naší univerzitou, konkrétně s Provozně ekonomickou fakultou, již spolupracuje dlouho – například jsme společně uspořádali semináře zaměřené na užívání produktu GroupWise nejen pro studenty, ale i pro všechny naše zaměstnance, dále jsme uspořádali semináře zaměřené na Linux a NetWare. Novell nám navíc poskytl zařízení i své systémové inženýry zdarma,“ řekl Ing. Jiří Vaněk, Ph.D., proděkan pro pedagogickou a studijní činnost Provozně ekonomické fakulty.

„Ve smlouvě jsou podchycené tyto základní okruhy naší spolupráce: pořádání technických seminářů na základě potřeb fakulty, konzultace a oponentury diplomových prací, zápůjčka software pro testování ve školních laboratořích a vedení vybraných přednášek z informačních technologií. Za největší přínos osobně považuji vybavení učebny vzorovými instalacemi SUSE Linux desktop na stanicích, které slouží k výuce i k dalším aktivitám studentů.“ Doplnila informace Jana Dvořáková, Account Manager společnosti Novell.

O společnosti Novell

Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) je přední dodavatel informačních řešení, která poskytují bezpečnou správu identit (Novell Nsure™), vývoj webových aplikací (Novell exteNd™) a síťové služby nezávislé na platformě (Novell Nterprise™). Podporu zajišťují strategické poradenské a profesionální služby (Novell NgageSM). Se svými značkami Ximian® a SUSE LINUX je Novell aktivní v open source komunitě a nabízí úplnou řadu linuxových produktů a služeb pro podnikové osobní počítače i servery. Vize společnosti Novell pro jedinou globální síť bez informačních hranic pomáhá zákazníkům bezpečně a ekonomicky získávat hodnotu z jejich informací. Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327, na českých webových stránkách http://www.no­vell.cz nebo amerických stránkách http://www.no­vell.com.

Kontakty pro novináře:

Martina Štechrová
Marketing Specialist
Novell – Praha s.r.o.
+ 420 283 007 329
E-mail: mstechrova@no­vell.cz

Kateřina Marková
Senior Account Manager
Virklis – PR Agency
+ 420 241 742 675
E-mail: katerinam@vir­klis.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).