Hlavní navigace

Novell se v hodnocení řešení správy přístupu na web umístil v kvadrantu lídrů

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 9. listopadu 2007 – Společnost Novell oznámila, že se umístila v kvadrantu lídrů ve zprávě Magic Quadrant for Web Access Management, 2H07 (Magický kvadrant pro řešení správy přístupu na web za druhé pololetí roku 2007) agentury Gartner, Inc., jež byla vydána 29. října 2007 a napsali ji autoři Ray Wagner a Earl Perkins. Řešení správy přístupu Novell Access Manager chrání webové i podnikové aplikace a pomáhá organizacím zvyšovat produktivitu uživatelů, optimalizovat správu, zvyšovat zabezpečení a zajistit shodu s předpisy.

Sdílet

Gartner v srpnu umístil Novell v kvadrantu lídrů i ve svých zprávách Magic Quadrant for User Provisioning, 2H07 (Magický kvadrant pro řešení poskytování uživatelských účtů za druhé pololetí 2007, Earl Perkins a Roberta J. Witty, 23. srpna 2007) a Magic Quadrant for Enterprise Single Sign-On, 2007 (Magický kvadrant pro podniková řešení jediného přihlášení, Gregg Kreizman, 30. srpna 2007).

Novell Access Manager je integrován s řešením poskytování uživatelských účtů Novell Identity Manager a s řešením jediného přihlášení Novell SecureLogin. Tato kombinace robustních produktů pro správu identit a zabezpečení poskytuje zákazníkům kvalitní řešení na podporu různých projektů v oblasti řízení, správy rizik a shody s předpisy.

Gartner uvádí: „V roce 2006 jsme zaznamenali výrazný zájem o infrastruktury a projekty IAM, což bylo z velké míry vyvoláno nároky nových zákonů a předpisů. Tento zájem pokračuje i letos a vyvolává silný růst v několika produktových oblastech. Trhy s produkty WAM a rozsáhlejšími sadami IAM zaznamenávají zdravý růst stejně jako trhy produktů pro poskytování uživatelských účtů.“ (1)

Novell Access Manager byl navržen tak, aby pomáhal zákazníkům podpořit přístup v rámci širšího podniku. Poskytuje funkčnost jediného přihlášení na web a řadu dalších vyspělých funkcí včetně standardizované federace identit, vícefaktorové autentizace, šifrování dat a zabezpečeného připojení technologií SSL VPN pro místní i vzdálené uživatele. Obsahuje také nativní podporu široké řady platforem a adresářových služeb, takže slouží jako skutečně jednotné, centralizované a bezpečné řešení správy přístupu pro podniky.

„Toto uznání agentury Gartner potvrzuje, že Novell pomáhá zákazníkům efektivně spravovat přístup v jejich podnikových prostředích,“ řekl Jim Ebzery, senior viceprezident a ředitel produktů pro správu identit a zabezpečení ve společnosti Novell. „Novell Access Manager pomáhá společnostem zajistit pro zaměstnance hladký vzdálený přístup a jeho široké možnosti federace umožňují bezpečně sdílet informace s partnery, což zjednodušuje přístup a zvyšuje produktivitu.“

Další informace o portfoliu řešení společnosti Novell pro správu identit a zabezpečení najdete na adrese www.novell.com/ma­nagement/secu­rity .