Hlavní navigace

Novell uvádí Open Enterprise Server 2 s osvědčenými síťovými službami pro Linux

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 17. října 2007 – Novell oznámil, že zákazníkům po celém světě je nyní k dispozici Novell Open Enterprise Server 2. Ten nabízí plnou 64bitovou podporu softwarových služeb, které byly dříve k dispozici pouze jako součást systému NetWare, spolu s vylepšenými funkcemi pro správu datových úložišť a s virtualizací NetWare. Novell Open Enterprise Server spojuje osvědčené služby Novellu pro pracovní skupiny se systémem SUSE Linux Enterprise Server. Dokončuje tak zásadní přerod systému Open Enterprise Server na ryze linuxové služby pro pracovní skupiny.

Sdílet

„Největší výzvou, které dnes oddělení IT čelí, je to, jak navzdory ztenčujícím se rozpočtům vyhovět rostoucím podnikatelským potřebám,“ řekl Jeff Jaffe, výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti Novell. „Novell na tuto výzvu reaguje spojením systému SUSE Linux Enterprise Server s úzce integrovanými, osvědčenými síťovými službami v řešení Novell Open Enterprise Server. Za pozornost stojí i skutečnost, že stávající zákazníci systému NetWare mohou provozovat NetWare ve virtualizovaném režimu na Linuxu. Získávají tak možnost využívat nejnovější hardware a přitom při přechodu na Linux zachovat stávající prostředí a preference NetWare. Toto linuxové řešení spojuje interoperabilitu a vysokou dostupnost s osvědčenými službami v otevřeném, bezpečném prostředí.“

Kromě virtualizace síťového prostředí NetWare obsahuje Open Enterprise Server 2 novou technologii Dynamic Storage, která na základě definovaných zásad rozpoznává aktivní a nepoužívaná data a v závislosti na změnách stavu je automaticky přesouvá na příslušná úložná zařízení. Umístění aktivních dat na špičková úložná zařízení s nejrychlejším přístupem a neaktivních nebo zastaralých dat na pásky či jiná laciná zařízení pomáhá lépe využívat nákladný úložný hardware, optimalizuje zálohování důležitých dat, přispívá k lepší připravenosti na riziko zhroucení a rovněž snižuje administrativní náklady.

Přínosy řešení Open Enterprise Server 2 pro zákazníky
U.S. Navy Exchange Service Command (NEXCOM) je ústředí celosvětové organizace Navy Exchange System, které dohlíží na 107 objektů a 344 obchody Navy Exchange po celém světě. Poskytuje zboží a služby vojákům v aktivní službě, důchodcům, záložníkům a jejich rodinám. Poté, co NEXCOM dospěl k závěru, že tou správnou otevřenou platformou pro zajištění jeho provozu je Linux, chtěl na něj migrovat při zachování známých předností systému NetWare. NEXCOM vybral Open Enterprise Server 2, který spojuje všechny síťové, bezpečnostní a řídící služby NetWare na platformě SUSE Linux Enterprise Server.

„S tímto systémem jsme získali to nejlepší z obou světů – všechny přednosti NetWare i Linuxu,“ řekl Sean Zackman, technický manažer organizace NEXCOM. „Pomocí technologie Xen virtualizujeme hodně serverů se systémem Microsoft Windows a nyní přesouváme vše, co můžeme, na Linux.“

Migrace na Open Enterprise Server pomohla malému týmu IT ve společnosti NEXCOM zvládnout správu rozsáhlého a rozptýleného prostředí IT. Pomocí virtualizace Xen, která je integrována v systému SUSE Linux Enterprise Server, už NEXCOM zkonsolidoval 45 serverů na 10 a do konce roku plánuje zkonsolidovat dalších čtyřicet. Celkem tak ušetří více než 200 000 dolarů. Zajištění provozu každé pobočky jediným serverem také sníží nároky na údržbu a správu IT. NEXCOM využívá Open Enterprise Server pro sdílení souborů, tiskové služby a většinu bezpečnostních služeb.

Ceny a dostupnost
Novell Open Enterprise Server 2 je nyní k dispozici jako samostatný produkt a během 30 dní bude k dispozici také jako součást sady Novell Open Workgroup Suite. Informace o ceně a dalších vlastnostech produktu najdete na webu www.novell.com/oes.

Do 1. února poskytuje Novell bezplatný seminář vedený instruktorem, ve kterém se potenciální i stávající zákazníci řešení Open Enterprise Server mohou prakticky seznámit s novými vlastnostmi a doporučenými postupy pro instalaci systému Open Enterprise Server 2. Další informace včetně seznamu dostupných seminářů najdete na webu http://www.no­vell.com/trai­ning/coursewa­re/ts_proj_in­fo.jsp?pid=210­62.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).