Hlavní navigace

Novell uvádí SUSE Linux 10.1

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 23. května 2006 – Společnost Novell oznámila dostupnost produktu SUSE Linux 10.1, nejnovější verze své oceňované komunitní distribuce Linuxu. SUSE Linux 10.1 je první verze balíku SUSE Linux, která byla vytvořena plně ve spolupráci s open source komunitou, a poskytuje vše, co uživatel potřebuje, aby mohl začít používat Linux.

Sdílet

SUSE Linux 10.1 je dostupný zdarma ke stažení a také v podobě praktického maloobchodně prodávaného balíku, přináší tedy uživatelům spolehlivost a bezpečnost za dostupnou cenu.

„Novell spolu s komunitou openSUSE vytvořil linuxový balík, který bude zajímavý jak pro nové uživatele Linuxu, tak pro nejnáročnější technické uživatele,“ řekl Holger Dyroff, viceprezident managementu produktů SUSE Linux ve společnosti Novell. „SUSE Linux 10.1 je jediné retailové řešení, které poskytuje nejnovější linuxové technologie včetně posledních inovací v prohledávání osobního počítače, grafických uživatelských rozhraní a interoperability s nejoblíbenějšími aplikacemi pro Windows. SUSE Linux 10.1 také dokonale odpovídá potřebám zákazníků, kteří Linux používají pro provoz osobního webového serveru, jako prostředí pro vývoj aplikací nebo pro základní pracovní úlohy.“

SUSE Linux 10.1 obsahuje více než 1 500 softwarových balíčků s nejnovějšími open source inovacemi. Poskytuje úplné prostředí osobního počítače pro nové uživatele Linuxu včetně nové sady kancelářských aplikací OpenOffice.org, webového prohlížeče Firefox, klienta rychlého posílání zpráv GAIM, multimediálních nástrojů a grafického softwaru. Technickým nadšencům nabízí SUSE Linux 10.1 nejnovější open source nástroje pro vývoj aplikací, vytvoření domácí sítě nebo provoz webového serveru, nejnovější ukázkové verze virtualizačního softwaru, clusterových systémů souborů a technologií. SUSE Linux je distribuce orientovaná na koncové uživatele, kterou Novell poskytuje zájemcům po celém světě zdarma ke stažení a k další distribuci. Není určen pro podnikovou implementaci, avšak podnikovým specialistům poskytuje vynikající možnost seznámit se s technologiemi jako Xen (virtualizace), OpenOffice.org 2.0 (sada osobní produktivity), Beagle (vyhledávání v osobním počítači) a Mono (open source vývojové prostředí).

Technologie, jejichž předběžné verze jsou obsaženy v distribuci SUSE Linux, se po doladění a zajištění plné podpory mohou objevit v budoucích linuxových balících Novellu pro podniky.

Distribuce SUSE Linux 10.1 byla vytvořena projektem openSUSE, což je komunitní iniciativa sponzorovaná společností Novell, jež prosazuje široké využívání Linuxu zejména mezi netechnickými uživateli. Projekt openSUSE má více než 25 000 registrovaných členů a počet ověřených instalací distribuce SUSE Linux 10.0 nedávno překročil 1,6 miliónu.

Dostupnost a ceny
SUSE Linux 10.1 je nyní zdarma ke stažení na webu http://www.open­suse.org. Maloobchodní edice distribuce SUSE Linux 10.1 je k dispozici u všech obchodních partnerů společnosti Novell. Na instalačních discích DVD a CD obsahuje stejné balíčky jako verze dostupná ke stažení na webu, spolu s podrobným uživatelským manuálem a 90denní instalační podporou za doporučenou cenu 1 299 Kč. Seznam prodejců a další informace najdete na adrese http://www.no­vell.com/produc­ts/suselinux/re­sellers/index­.html. Další informace o distribuci SUSE Linux 10.1 a projektu openSUSE najdete na webu http://www.open­suse.org.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).