Hlavní navigace

Noví spolužáci otvírají své třídy na Líbímseti.cz

[Tisková zpráva] Zábavně-komunitní portál Líbímseti.cz spouští novou službu Spolužáci, která byla oficiálně spuštěna dne 4. 9. 2008. Na Spolužáky se dostanou všichni uživatelé Líbímseti.cz v rámci menu nebo přes oficiální adresu http://spoluzaci.libimseti.cz

Sdílet

Společně se začátkem nového školního roku 2008 – 2009 spouští zábavně-komunitní portál Líbímseti.cz tematickou službu Spolužáci, která přináší všem uživatelům další možnosti v komunikaci a zároveň podpoří vytváření nových širokých komunit. Výhodou této novinky je, že společnost Líbímseti.cz zpracovala pouze dostupná data od uživatelů a vytvořila jim možnost komunikace v rámci jednotlivých škol a jejich ročníků. Více než týden běžela testovací beta verze spoluzaci.libim­seti.cz pro vybrané registrované uživatele Líbímseti.cz, kteří měli možnost testovat všechny funkce před oficiálním spuštěním. Jaký přínos má nová služba pro stávající uživatele? Jaké jsou její přednosti? A na mnoho dalších otázek v souvislosti se Spolužáky jsme se zeptali registrované uživatelky lenny.21, která testovala tuto zkušební beta verzi a poskytla nám rozhovor.

Co si myslíte o nové službě Spolužáci?

Když jsem se dozvěděla, že Libimseti.cz připravuje Spolužáky, byla jsem fakt nadšená. A to i proto, že jsem byla vybrána, abych je vyzkoušela v testovací verzi. Výhodou je, že od této chvíle si mohu se svými bývalými i současnými spolužáky psát a podívat se, jak vypadají a co dělají právě dnes.

Jaký přínos pro Vás mají Spolužáci v rámci celého portálu?

Určitě jsou skvělým přínosem, který na Líbku velmi oceňuji. Mě osobně to rozhodně pomůže opět navázat na stará přátelství nebo dávné lásky. Protože je Líbko hlavně plné zábavy a velkých komunit, mohu rozšířit svoje přátelé o svoje spolužáky na velké množství. Výhodou také je, že si do spolužáků můžu přidat i své přátele, kteří sice nechodili do stejné třídy, ale chodili třeba do stejné školy a znají se i s ostatními. A to je fakt pecka, jelikož tímto se vztahy mezi uživateli budou neustále rozšiřovat a více prohlubovat o nejen společné školní zážitky ale i o ty, které se staly mimo ní. Shledala jste zásadní rozdíly při testovací beta verzi od konkurenční služby www.spoluzaci.cz? Musím přiznat, že jsem uživatelkou i konkurenčního portálu. Pokud budu srovnávat oba portály, rozdíly mezi nimi určitě najdu. Zdá se mi velkou výhodou spolužáků na Libimseti.cz, že mohou mít libovolný email a jediné, kde se registrují je Libimseti.cz. Ovšem, co mě nadchlo úplně nejvíc a považuji to za největší vychytanou funkci, byl Kalendář akcí, kde se mohou zapisovat srazy nebo události, které třída zažila a zároveň vést diskuzi o všem, co nového se událo nebo vlastně i bude teprve dít. To každopádně bude zajímat kámoše, kteří se zrovna nemohli s ostatními vidět. Další výrazné plus je, že si spolužáci mohou psát jen mezi sebou, pokud nechtějí, aby jejich rozhovor viděli další a naopak když se chtějí pochlubit ostatním nějakou mimořádnou událostí nebo super zážitkem, mají možnost přidat příspěvek na nástěnku.

Myslíte si, že by mohla nová služba být pro uživatele Líbímseti.cz všeobecně velkým přínosem?

No tak to stoprocentně. Jak už jsem zmínila výše, počet přátel se zákonitě zvýší a vztahy mezi uživateli se výrazně posílí. A navíc, člověk už mohl na leckoho zapomenout a Spolužáci na Libimseti.cz mohou staré vzpomínky zase oživit. A věřím, že zejména starší ročníky to ocení.

Čeho nebo jakých funkcí si nejvíce na nové službě ceníte?

Nejvíce si cením fotografií svých spolužáků, které se objeví okamžitě po přihlášení do třídy. Jsem ihned v obraze, kdo je online. Člověk jako já je zvědavý, jak jeho spolužák vypadá dnes. Hlavně se zde nabízí umístění fotoreportů ze všech akcí v kalendáři. A to je fakt mazec, protože fotky z akciček jsou věčné a nezapomenutelné a hlavně kdykoli k dispozici online. Na Líbku bude mít každý spolužák přehled o tom, co kdy a kde se stalo a dělo, i když se třeba nemohl osobně dostavit na sraz nebo podobné zrealizované akce.

Naplnila nová služba Spolužáci Vaše představy o tom, jak nejrychleji a nejefektivněji komunikovat se spolužáky?

Myslím si, že ano a vůbec o ní nepochybuji. Ale to se ukáže, až uvidím všechny své spolužáky na Libimseti.cz