Hlavní navigace

Novinka na www.ct24.cz: Diskuze propojené s Facebookem

[Tisková zpráva] Zpravodajský portál ČT24 přechází na moderní systém diskuzních fór propojený se sociální sítí Facebook – přímo prostřednictvím svých osobních účtů nyní čtenáři komentují jednotlivé články na www.ct24.cz.

Sdílet

Redakce zpravodajského portálu ČT24 přistupuje k efektivnímu způsobu, jak zachovat na svých stránkách čtenářskou diskuzi pod jednotlivými články, a přitom do značné míry zamezit přístupu obvykle anonymním přispěvatelům, kteří odmítají respektovat elementární pravidla korektní komunikace, respektive slušnosti.

Propojení komentářů pod články s osobními účty čtenářů na Facebooku umožní portálu www.ct24.cz nejen zvýšení obecné úrovně online diskuzí, ale současně osloví aktuálními tématy širokou veřejnost a vyvolá další výměnu názorů. Komentáře každého jednoho čtenáře budou totiž zahrnuty nejen přímo pod konkrétními články na portálu ČT24, ale současně je pisatel může ihned přenést i na Zeď ve svém facebookovém osobním účtu. Má tedy možnost sdílet názory i se svými přáteli, kteří se k nim mohou dále vyjadřovat.

„Na základě zkušeností se stránkami pořadů jako jsou Otázky Václava Moravce, Hydepark, Události, komentáře či rovnou ČT24 na Facebooku, jsme se rozhodli upřednostnit diskuzi skutečných lidí, skutečných jmen a profilů před anonymními debatami. Médium veřejné služby musí nabízet vysoké standardy a nové trendy i na internetu. Diskuze na Facebooku nebo Twitteru dokazují, že desetitisíce uživatelů sociálních sítí, kteří jsou fanoušky pořadů ČT24, umějí inspirativně diskutovat a pozitivně rozvíjejí práci programového týmu ČT24. Věříme, že úprava diskuze na portálu www.ct24.cz bude přínosem,“ ozřejmuje změny na www.ct24.cz ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

Na Facebooku má ČT24 již více než půl roku také svoji fanouškovskou stránku, která čítá aktuálně přes 5.600 příznivců. Facebook mohou diváci využívat také pro zasílání dotazů do interaktivního pořadu Hyde Park – ten je ostatně pro internetové sociální sítě přímo konstruován. Podobně je tomu v případě předvolebních diskuzí Otázek Václava Moravce. Zpravodajský web ČT24 minulý týden spustil na Facebooku i samostatnou stránku pro čtenáře sportovní rubriky. Čtenáři mají vedle toho k dispozici i speciální aplikaci umožňující prohlížet si stránky prostřednictvím mobilního telefonu iPhone.

Mezi sociálními sítěmi je Facebook v Česku jednoznačně nejpopulárnější, využívá jej přes 2,5 milionu lidí a další neustále přibývají. V prostředí českého internetu zatím podobný způsob diskuzní platformy není obvyklý, na zahraničních serverech se však osvědčil. ČT24 navíc tento princip přihlašování do diskuzí považuje za lepší a pohodlnější, než je například zasílání papírových registračních formulářů běžnou poštou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).