Hlavní navigace

Novinka od LG: monitory s unikátním kontrastním poměrem

[Tisková zpráva] Praha, 8. února 2007 - Společnost LG Electronics uvádí na český a slovenský trh další unikátní novinku v oblasti monitorů. Jde o sérii modelů s ojedinělým kontrastním poměrem, který v dynamickém módu dosahuje hodnoty 3000:1. Nabízí tak zákazníkům opravdu jedinečnou podívanou.

Sdílet

Vysoký kontrastní poměr zajišťuje technologie DFC. Ta pracuje s trojicí speciálních obvodů – Auto Contents Recognition (ACR), Digital Contrast Enhancer (DCE) a Digital Contrast Mapping (DCM), které jsou umístěny uvnitř monitoru. Korekce obrazu probíhá postupně přes všechny tři obvody. Nejdříve přichází na řadu obvod ACR, který zanalyzuje vstupní signál a zcela automaticky rozpozná složky, které potřebují kontrast zvýraznit. DCE kontroluje u vybraných složek míru zvětšení kontrastního poměru. Jeho úkolem je chránit tyto složky před tzv. „přepálením“. Na závěr nastupuje obvod DCM, který aplikuje zvýšený kontrast na potřebné složky a optimalizuje vůči těmto složkám zbytek obrazu.

Právě zásluhou výsledné vysoké hodnoty kontrastního poměru přinášejí monitory výjimečně prokreslený obraz se zvýrazněnými tmavými místy. Poměr tmavých a světlých míst obrazu v závislosti na tom, jaká data „proudí“ přes grafickou kartu do monitoru, upravuje čip f-engine. Kontroluje s maximální přesností správný poměr mezi vysokým kontrastem a jasem.

Dokonalý kontrast poskytne uživatelům vizuální zážitek nejvyšší kvality. Ocenit jej mohou především při prohlížení fotografií, ale také při sledování oblíbených filmů. Obraz, který monitory LG díky lepšímu kontrastnímu poměru nabídnou, bude více reálný.

Zákazníci se mohou s kontrastním poměrem 3000:1 setkat v současné době u monitorů LG L1960TR a L1960HR. Nabízet jej bude také chystaná řada stylových monitorů LG Fantasy, která bude uvedena na český trh v březnu 2007. Časem můžeme očekávat rozšíření tohoto trendu i na další modely.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).