Hlavní navigace

NOVINKA PRO DIGITÁLNÍ ZÁBAVU OD SPOLEČNOSTI NETGEAR

[Tisková zpráva] NETGEAR Digital Entertainer (EVA700) je první digitální mediální adaptér, u nějž je verifikována kompatibilita s technologií Intel Viiv. Verifikovány jsou rovněž dva populární bezdrátové směrovače, které zajistí přístup k obsahu a službám prostřednictvím domácích sítí.

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie – 25. září 2006 – NETGEAR, Inc. (Nasdaq: NTGR), světový poskytovatel technologicky vyspělých značkových síťových produktů, dnes představil svůj první digitální mediální adaptér (DMA), u nějž byla provedena verifikace pro technologii Intel Viiv. Tento produkt, který propojuje domácí počítače a systémy domácí zábavy, nese název NETGEAR Digital Entertainer (EVA700). Elegantní a stylový systém Digital Entertainer umožňuje spotřebitelům streamování digitálního mediálního obsahu, aplikací a služeb z osobních počítačů, síťových úložných zařízení, USB zařízení a internetu do televizorů a systémů domácí zábavy prostřednictvím domácí sítě.

Společnost NETGEAR rovněž získala verifikaci pro technologii Intel Viiv pro své nejprodávanější směrovače RangeMax Wireless Router (WPN824) a 54 Mbps Wireless Router (WGR614), což umožňuje snadnou instalaci u systému Digital Entertainer a PC založených na technologii Intel Viiv.

Technologie Intel Viiv představuje novou značku společnosti Intel pro osobní počítače určené pro domácí zábavu, které mají změnit způsob, jakým spotřebitelé spravují, sdílejí a využívají zvětšující se kolekce filmů, programů, hudby, her a fotografií. NETGEAR Digital Entertainer zpřístupňuje televizním divákům digitální videozáznamy, hudbu a fotografie uložené v počítači s technologií Intel Viiv prostřednictvím domácí sítě. Digital Entertainer rovněž podporuje služby a aplikace v rámci Intel Viiv Zone, jež bude poskytovat postupně se rozrůstající nabídku prémiového obsahu dostupného na vyžádání prostřednictvím internetu. Patří sem hudba a videoklipy, informační služby, sport a televizní pořady, celovečerní filmy a další formy zábavy. Mezi další podporované vlastnosti technologie Intel Viiv patří možnost probudit uspaný počítač pomocí systému Digital Entertainer a zjednodušené nastavení zařízení pomocí technologie Intel Hub Connect – která rovněž vyžaduje verifikovaný směrovač, např. NETGEAR RangeMax Wireless Router (WPN824) nebo 54 Mbps Wireless Router (WGR614).

Spotřebitelé mohou zapojit systém NETGEAR Digital Entertainer do stávající domácí sítě prostřednictvím kabelového Ethernetu, který zajistí nejlepší výsledky, nebo pomocí bezdrátového směrovače standardu 802.11g, např. zmíněných směrovačů NETGEAR RangeMax Wireless Router (WPN824) či 54 Mbps Wireless Router (WGR614) verifikovaných pro technologii Intel Viiv. Mají-li zájem o osvědčenou alternativu kabelového Ethernetu, mohou spotřebitelé využít sadu NETGEAR 200 Mbps Powerline HD Ethernet Adapter Kit (HDXB101), jež umožní streamování videa ve vysoké kvalitě do více místností v domě a zajistí hodiny nepřetržitého přehrávání.

Uživatelská přívětivost je charakteristickým znakem produktů společnosti NETGEAR. NETGEAR Digital Entertainer (EVA700) obsahuje intuitivní televizní uživatelské rozhraní, které umožňuje rodinám procházet digitální filmy, videozáznamy, hudbu a fotografie pomocí jediného dálkového ovládání. Kromě osobních počítačů založených na technologii Intel Viiv podporuje NETGEAR Digital Entertainer přístup k obsahu na standardních PC se systémem Windows XP pomocí technologie Windows Media Connect, i na jiných mediálních serverech standardu Universal Plug and Play (UPnP), např. TwonkyMedia. Digital Entertainer je také schopen streamovat obsah v rámci domácí sítě ze systému NETGEAR Storage Central (SC101), připojenému k PC a mnoha USB zařízení k ukládání dat, např. flash disků, digitálních fotoaparátů a přehrávačů iPod. Se svým hladkým leštěným povrchem v platinové barvě a velikostí podobnou běžnému DVD přehrávači představuje systém Digital Entertainer stylový doplněk systémů domácí zábavy.

NETGEAR Digital Entertainer (EVA700) dekóduje velké množství nejrozšířenějších audio formátů (MP3, WAV, WMA, AAC), video formátů (MPEG1/2/4, WMV, XviD) a obrazových formátů (JPEG, BMP, PNG, TIFF, GIF). Obsahuje integrovaný řadič 10/100Base-T Ethernet, podporu pro bezdrátové sítě podle normy 802.11g a rozhraní USB 2.0 k připojení dalších zařízení, jako jsou paměti flash, digitální fotoaparáty, přehrávače iPod či další přenosné přehrávače hudby a videa. Digital Entertainer obsahuje rovněž RCA konektory výstupů kompozitního a komponentního HD videosignálu, stereofonní RCA audio konektory, konektor S-video a konektor SCART pro oblasti, kde je vyžadován. Digital Entertainer vyhovuje různým standardům zajišťujícím vzájemnou kompatibilitu zařízení včetně UPnP AV a Digital Living Network Alliance (DLNA) a podporuje nově vznikající technologie správy práv k digitálnímu obsahu, jako je DTCP-IP a Microsoft Windows Media DRM 10 for Network Devices. Podporuje rovněž několik bezpečnostních standardů včetně WEP, WPA PSK a WPA2 PSK.

NETGEAR Digital Entertainer (EVA700) je už nyní k dostání u předních maloobchodních prodejců, na stránkách elektronických obchodů a u distributorů s přidanou hodnotou. V rámci České republiky je dostupný za cenu 7130 Kč bez DPH a je na něj poskytována dvouletá záruka a nonstop technická podpora (v anglickém jazyce). Směrovač NETGEAR RangeMax Wireless Router (WPN824), směrovač 54 Mbps Wireless Router (WGR614) a sada 200 Mbps Powerline HD Ethernet Adapter Kit (HDXB101) jsou již běžně dostupné. Fotografie všech produktů společnosti NETGEAR ve vysokém rozlišení jsou k dispozici na webových stránkách společnosti u příslušných produktů (http://www.net­gear.com/).