Hlavní navigace

Novinky ASUS z Computexu - Eee Pad, Eee Tablet, smartphone Garmin-Asus A10 a notebooky ASUS Lamborghini

[Tisková zpráva] ASUS představil na letošním Computexu celou řadu novinek. Mezi nejzajímavější patří zařízení Eee Tablet, Eee Pad, nová verze smartphonu Garmin-Asus A10 a dva modely přenosných počítačů ASUS Lamborghini.

Sdílet

Eee Pad – neustále online
ASUS připravil hned dvě velmi očekávaná tablet PC pod názvem Eee Pad – ultratenká a lehká, přesto však výkonná zařízení, určená pro prohlížení internetu, fotek nebo videí. První z nich, 12" Eee Pad EP121, je plně vybavený počítač, který zastane úlohu přehrávače multimedií, čtečky elektronických knih, kompaktního PC a zařízení umožňujícího přístup na internet. Pohání ho CULV procesor Intel Core 2 Duo a vybaven je operačním systémem Windows 7 Home Premium, takže zvládne i náročný multitasking a umožní uživatelům kontrolovat e-maily a kalendář, pořádat videokonference a současně pracovat s dokumenty Microsoft Word nebo Excel. Eee Pad EP121 nabízí dva režimy psaní – vestavěnou virtuální klávesnici a speciální dokovací klávesnici – a dlouhou výdrž na baterii až 10 hodin.

Ještě lepší přenosnost nabízí 10" model Eee Pad EP101TC, který váží pouhých 675 g a s tloušťkou 12,2 mm se vejde i do kapsy. Na Eee Pad EP101TC běží operační systém Windows Embedded Compact 7, který tvoří kompletní sadu nástrojů a technologií založených na systému Windows 7. Ten nabízí řadu pokročilých funkcí a zajišťuje plnohodnotnou podporu různých připojených zařízení a využití cloud computingu. Další z příjemných vlastností je možnost přesunout si oblíbené aplikace na hlavní obrazovku.

Eee Tablet – digitální poznámkový blok a elektronická čtečka knih
Zařízení Eee Tablet je kombinací běžného poznámkového bloku a elektronické čtečky. Zásluhou dotykového 8“ monochromatikého displeje s rozlišením 2450 dpi jde o jedno z nejpřesnějších a nejcitlivějších zařízení pro psaní poznámek a má simulovat psaní na skutečném papíru.

Uživatelé mají na výběr z několika šablon pro psaní poznámek a mohou poznámky ukládat, třídit, označovat nebo procházet. K textu je také možné kdykoli v reálném čase přidat komentář. Ve výbavě Eee Tablet nechybí 2megapixelový fotoaparát pro pořízení snímků, k nimž lze následně také přidávat vlastní poznámky.

Eee Tablet může posloužit také jako čtečka elektronických knih. Nabízí prakticky okamžité otáčení stránek na displeji, který svým vzhledem věrně připomíná papír. Tento úkon trvá v textovém souboru pouze 0,1 sekundy, tedy několikanásobně rychleji než u běžné elektronické čtečky. Eee Tablet dále umožňuje snadnou synchronizaci s PC prostřednictvím portu USB a MicroSD. Udávaná výdrž baterie činí 10 hodin při plném zatížení.

Garmin-Asus A10
Nejnovější smartphone značky Garmin-Asus na platformě Android poskytuje spolehlivou a přesnou navigaci, kterou lze využít nejen v autě ale i při pěší chůzi. Stejně jako ostatní zařízení společnosti Garmin-Asus založená na systému Android nebo Windows Mobile nabízí i model A10 hlasovou navigaci Garmin, která z něj činí ideálního společníka na cesty. Tento smartphone obsahuje služby Google Mobile, jejichž prostřednictvím lze jediným kliknutím používat Google Map, Gmail, YouTube, kalendáře, kontakty nebo Android Market, kde je k mání více než 30 000 aplikací pro přizpůsobení telefonu podle vlastních představ.

ASUS-LAMBORGHINI VX6 a VX7
Ve spolupráci s výrobcem sportovních automobilů Automobili Lamborghini vznikly hned dva modely, které debutují právě na Computexu. Menší 12,1“ verze VX6 je postavena na dvoujádrovém Atomu D525 a nové generaci grafické platformy NVIDIA ION s 512 MB VRAM a podporuje až 4GB RAM. Zvukový systém modelu VX6, navržený firmou Bang & Olufsen ICEpower, si v ničem nezadá se zvukem dvanáctiválcových motorů Lamborghini. Herní model VX7 s displejem 15,6“ a rozlišením 1920×1080 přináší vyšší grafický i výpočetní výkon, který představují procesory Intel Core i3/i5/i7 a podpora až 16 GB RAM. To vše v klasickém stylovém šasi, které připomíná kapotu legendárních sportovních vozů.

Další informace
Od 31. května 2010 můžete navštívit webovou stránku ASUS věnovanou veletrhu Computex 2010 (http://event­.asus.com/2010/Com­putex/Press/).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).