Hlavní navigace

Novinky na Prima COOL

[Tisková zpráva] Program Prima COOL je tento týden plný novinek. Ve čtvrtek 26. 11. ve 21.35 bude mít premiéru první díl sitcomu Jak jsem poznal vaši matku. V pátek ve 21.20 odstartuje seriál Dům loutek. Navíc se od 29. 11. na obrazovky s logem COOL vrací kultovní animovaný seriál Futurama. Kromě uvedených novinek vnáší Prima COOL do svého vysílání i nově pojatou programovou nabídku.

Sdílet

Sitcom z prostředí New Yorku Jak jsem poznal vaši matku je označován jako „Přátelé 21. století“. Na Prima COOL budou trampoty hlavního hrdiny Teda při hledání jeho budoucí manželky uváděny od pondělí do čtvrtka ve 21.35. Sitcom získal mnoho cen a byl také na nejrůznější ocenění mnohokrát nominován. Respektive jeho protagonisté… V letech 2007 a 2008 vyhrál cenu Emmy a Neil Patrick Harris byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrály pěvecké stars Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí.

Seriál Dům loutek rozzáří televizní obrazovky každý páteční večer ve 21.20. Jeho autor Joss Whedon už si získal mnoho příznivců svými seriály Buffy, přemožitelka upírů a Angel. Tentokrát si pohrává s myšlenkou, že je možné „na počkání“ implantovat lidem zcela jiné osobnostní rysy. Takové, jaké jsou právě potřeba například pro splnění nějakého úkolu. A pochopitelně zachycuje i důsledky těchto nebezpečných manipulací. Hlavní představitelkou Domu loutek je herečka Eliza Dushkuová, která se dokonce na zrodu tohoto seriálu podílela. Diváci ji mohli nedávno na Prima COOL vídat v seriálu Volání mrtvých.

Nová koncepce programové nabídky Prima COOL přinesla tři jasně definované bloky vysílaných pořadů.

Čas vysílání 21.00 až 22.00 od pondělí do čtvrtka je pojmenován jako Komediální večery. Tento slot naplňují sitcomy Frasier a po něm nově Jak jsem poznal vaši matku.

Páteční večery jsou ve znamení specifické programové nabídky, jež nese název Friday COOL night. Tento koncept se orientuje na akčnost, tajemno, popř. žánr sci-fi. Od minulého týdne je v tomto bloku k vidění premiérově uváděná 11. řada motoristického magazínu Top Gear. Následovat budou seriály Dům loutek a Lovci duchů a po nich film.

Nedávno obohatily nabídku TV kanálu Prima COOL také tzv. COOL MOVIES. Jde o nabídku víkendových filmů pod novou značkou, která nabízí opravdu široké žánrové rozpětí – od bláznivých komedií přes horory a filmy naplněné mystikou až po napínavé thrillery. COOL MOVIES jsou připraveny k vysílání vždy dva pro oba víkendové večery. V sobotu většinou po 21.15 a v neděli po 20.15.

Nové seriály i pojetí programové nabídky reagují na zvyšující se zájem o TV Prima COOL. Účelem těchto změn bylo zpřehlednit divákům vysílací schéma a přinášet jim stále zajímavější podívanou.