Hlavní navigace

Novinky v satelitním vysílání Skylinku

[Tisková zpráva] Česko-slovenská satelitní platforma Skylink (dříve Slovak Link a TRADE and TECHNOLOGY/ Czech Link) zahájila vysílání na novém transpondéru satelitu Astra 1E 23,5° východně. Signál je vysílán z mobilního uplinku umístěného v prostorách společnosti Towercom v Bratislavě na Kamzíku.

Sdílet

Se spuštěním provozu tohoto transpondéru souvisí několik důležitých novinek.

JOJ Plus – novinka pro zákazníky Skylinku
JOJ Plus je nová slovenská televizní stanice zaměřená na klasické filmy a seriály. Své vysílání zahájí JOJ Plus 5. 10. 2008. Z programu vybíráme: Všichni dobří rodáci, Pane, vy jste vdova, Božská Ema, Slavnosti sněženek nebo francouzské komedie s Pierre Richardem.

JOJ Plus bude po spuštění vysílání nekódovaná, k zakódování dojde nejpozději 20. 10. 2008. Po zakódování bude JOJ Plus přístupná všem uživatelům karet Skylink, kteří přijímají vysílání TV JOJ. Technické údaje pro naladění stanice JOJ Plus na Skylinku jsou uvedeny níže.

Přesun TV JOJ a Z1 na nový transpondér
Na novém transpondéru jsou nově vysílány rovněž slovenská televizní stanice TV JOJ a česká zpravodajská televize Z1.

Tyto stanice budou po určitou dobu vysílány i na původních frekvencích, poté však budou dostupné zákazníkům Skylinku již jen na novém transpondéru. Přibližné termíny pro vypnutí vysílání na původních frekvencích jsou:
Z1 … 30. 10. 2008
TV JOJ … 7. 1. 2009

Technické parametry pro naladění programů z nového transpondéru
satelit: Astra 1E (23,5°E)
kmitočet: 11 797 MHz
polarizace: Horizontální
SR: 27 500
FEC: 3/4

Všechny výše uvedené televizní stanice jsou součástí neplacené nabídky Skylinku. Uživatelé karet Skylink je mohou přijímat ihned po přeladění svých satelitních přijímačů. V současné době probíhají na novém transpondéru technické testy. Po úspěšném ukončení testů budeme informovat o dalším obsazování jeho kapacity novými programy.