Hlavní navigace

Novodobí piráti zneužívají sociální sítě, prodávají podvodné aplikace i zjišťují, kde se právě nacházíte

[Tisková zpráva] Pod slovem pirát si každý představí něco jiného. Někdo lupuchtivého muže s páskou přes oko a dřevěnou nohou, jiný nebezpečného počítačové hackera. Připomeňme si u příležitosti Mezinárodního dne pirátů, který připadá na 19. srpna, právě tu druhou skupinu.

Sdílet

Vzrůstá počet hackerských útoků i jejich rafinovanost. Počítačoví piráti stále více používají personalizované útoky a zaměřují se na konkrétní cíle. Dochází i k zneužívání sociálních sítí pro získání citlivých informací.

A pozornost pirátů se také častěji zaměřuje i na chytré telefony. Symantec před několika dny například zaznamenal novou hrozbu pro telefony se systémem Android, kterou nazval AndroidOS.Tapsnake. Z Android Marketu bylo možné snadno stáhnout napodobeninu oblíbené hry Snake ze sedmdesátých let minulého století. Nicméně při spuštění hry ukazoval telefon aktivní GPS data. To způsoboval trojský kůň obsažený ve hře, který odesílal data na vzdálený server a dovoloval počítačovým pirátům sledovat, kde se hráči nachází. Ale kyberkriminálníci zašli ještě dále. Hráči byli po instalaci hry upozorněni, že ve hře je sledovací zařízení a byli vybídnuti k zakoupení aplikace „GPS Spy“.

Více informací naleznete na adrese: http://www.sy­mantec.com/con­nect/blogs/an­droidostapsna­ke-watching-your-every-move?om_ext_cid=biz_soc­med_twitter_2010Au­gust_

“Piráti mohou mít podobu romantických hrdinů z filmových pláten, ale také zcela reálnou tvář počítačových zločinců. Jsme svědky řady velmi pečlivě připravených útoků, jejichž cílem je získat peníze. To je případ i aplikace GPS Spy. Proto nabízíme kromě ochrany pro počítače i bezpečnostní řešení Norton Smartphone Security pro mobilní zařízení se systémem Android. Více na www.norton.mobi,” říká Vladimír Špička, obchodní manažer pro produkty Norton.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).