Hlavní navigace

Nový Acronis True Image Home 2011 nabízí snadno použitelné zálohování a obnovu

[Tisková zpráva] Nové uživatelské rozhraní, certifikováno a integrováno s Windows 7, rozšířená sada funkcí

Sdílet

Ostrava, 26. srpna 2010 – Acronis®, přední poskytovatel snadno ovladatelných řešení pro zálohování a zabezpečení pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí, dnes uvolňuje Acronis True Image Home 2011 nejnovější verzi svého často oceňovaného spotřebitelského softwaru pro zálohování a obnovu.

Acronis True Image Home 2011 je navržen tak, aby jednodušeji než dříve zálohoval a obnovoval soubory, složky, e-maily, knihovny Windows 7 nebo dokonce kompletní systém uživatele. Jednoduché a intuitivní rozhraní umožní začínajícím uživatelům provádět pokročilé úlohy zálohování a obnovy. Acronis True Image Home 2011 má přepracované grafické uživatelské rozhraní, které je navrženo tak, aby se přizpůsobilo začátečníkům i pokročilým uživatelům. Rovněž obsahuje nové funkce, jako je „Drag and Drop“, která umožňuje přetáhnout úlohu zálohování na plochu a tím vytvořit zástupce.

Kromě toho průvodci a funkce okamžité ochrany „One-Click protection“ navrhnou uživateli nejlepší možnosti zálohování a obnovy, čímž zajistí ochranu důležitých souborů. Aby byl software svižnější a rychlejší, je nová verze optimalizována pro Windows® 7. Je rovněž integrována do ovládacího panelu, takže uživatelé mohou snadněji přistupovat ke svým zálohám a aktualizacím a mohou také spouštět zálohy Acronis z hlavního panelu Windows 7.

Acronis True Image Home 2011 nabízí téměř nepřetržitou ochranu dat pro neustále kompletní zabezpečení systému a obsahuje možnost online zálohování. Acronis chrání uživatele s jedinou aplikací, která řídí všechny úlohy zálohování a obnovy, od vytváření plných obrazů pevných disků až po ukládání určitých souborů a složek online. Acronis Online Backup nabízí automatický, jednoduchý a bezpečný způsob, jak zálohovat soubory prostřednictvím internetu.

Acronis rovněž uvádí novou verzi svého řešení Acronis True Image Home 2011 Plus Pack, které umožňuje uživatelům obnovu na odlišný hardware (jiný model či typ PC nebo notebooku), takže i když nemají k dispozici stejný náhradní hardware, přesto mohou použít zálohu a být opět rychle ve hře.

„S téměř dekádou cenných zkušeností s vývojem tohoto software a zpětnou vazbou od tisíců uživatelů po celém světě jsme si jisti, že máme jedno z nejkomplexnějších řešení na trhu“, vysvětluje Jason Donahue, výkonný ředitel společnosti Acronis. „Na co jsme opravdu snažili zaměřit v této verzi, je nový vzhled a další funkce. Používání tohoto softwaru je tak ještě jednodušší, takže i začátečník může profitovat z komplexního produktu pro zálohování a obnovu.“

Další nové a vylepšené funkce produktu zahrnují: 

  • Acronis Nonstop Backup – Každých pět minut automaticky vytváří přírůstkové zálohy. Tato funkce byla rozšířena o podporu Acronis Secure Zone®, která uživatelům umožní okamžitě provést obnovu ze zabezpečeného oddílu na pevném disku, ať už jsou kdekoli, do jakéhokoli bodu v čase a to i v případě, že selhal operační systém. Tato funkce je zvláště vhodná pro uživatele notebooků s jedním pevným diskem.
  • Time Explorer – Nabízí jednoduchý způsob, jak zobrazovat a spravovat soubory záloh z jedné obrazovky. Zálohy můžete opatřit komentářem a můžete si prohlížet snímky obrazovek, které ukazují stav pracovní plochy v okamžiku zálohování.
  • Předdefinovaná schémata zálohování – Uživatelé si mohou vybrat z různých schémat pro diskové a souborové zálohy a program si automaticky poradí se zálohami – od schématu s efektivním využitím místa, které je vhodné pro uživatele s omezenou kapacitou úložiště, až po schéma pro uživatele, kteří potřebují vyšší zabezpečení dat a systému. Kromě toho mohou uživatelé vytvořit vlastní schéma zálohování vyhovující jejich potřebám.
  • Kontrolní body – Časová osa průzkumníku záloh Acronis Backup Explorer ukazuje data aktualizací a instalací softwaru a systému Windows. Tato funkce byla rozšířena a přímo z průzkumníka Windows lze vidět, které předchozí verze souborů jsou k dispozici, a přímo je zde i obnovit.
  • Podpora USB 3.0 – Acronis True Image Home podporuje nový standard USB 3.0. U základních desek, které pracují s pevnými disky s rozhraním USB 3.0, mohou uživatelé využít vysoké rychlosti pro přenos dat, které nabízí nový standard v rychlosti běhu záloh.

Cena a dostupnost
Acronis True Image Home 2011 a Acronis True Image Home 2011 Plus Pack jsou nyní dostupné v anglické verzi, česká verze bude zveřejněna později v tomto roce.

O společnosti Acronis
Acronis je předním poskytovatelem snadno ovladatelného řešení pro zálohování, obnovu a zabezpečení pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí. Patentované technologie diskového imagingu společnosti Acronis umožňují chránit data podnikům, malým a střední firmy i spotřebitelům. S obnovou po haváriích, softwarem pro deployment a migraci od společnosti Acronis mohou uživatelé chránit digitální informace, udržovat kontinuitu provozu a redukovat výpadky. Softwarové produkty Acronis jsou prodávány ve více jak 180 zemích a jsou dostupné v 13 jazycích. Další informace získáte na stránkách www.acronis.cz. Acronis také můžete sledovat na Twitteru: http://twitter­.com/acronis_czech .