Hlavní navigace

Nový bezdrátový router DIR-815 směřuje do multimediálních domácností

[Tisková zpráva] Využití obou veřejně přístupných pásem umožňuje maximální využití internetového připojení i bezdrátového sdílení médií

Sdílet

Praha 15. prosince 2010 – Společnost D-Link, přední výrobce síťových  
a komunikačních řešení, rozšiřuje řadu svých bezdrátových routerů o nový model DIR-815 Wireless N Home Router, který představuje optimální řešení pro domácí streamování videa i pro připojení ostatních zařízení využívajících starších norem. Nový model vytváří bezpečné síťové prostředí v domácích podmínkách a umožňuje připojení bezdrátových zařízení například mezi sebou, ke společné tiskárně nebo sdíleným datům na domácím serveru.   

 

Domácí router D-Link DIR-815 Wireless N je s nízkou spotřebou přátelský k životnímu prostředí a díky řízení priority provozu Smart QoS je vhodný pro bezdrátové hraní online her, streamování médií nebo video konference. 

 

Základem routeru je technologie Quadband, která podporuje bezdrátová pásma 2,4 GHz a 5 GHz. To umožňuje kontrolovat emaily a prohledávat internet za použití pásma 2,4 GHz a souběžně streamovat filmy a jiná média v pásmu 5 GHz. DIR-815 je navržen pro uživatele, kteří si chtějí zajistit bezdrátový přenos videa po celém domě a zároveň vyžadují zpětnou kompatibilitu se stávajícími přístroji s normou 802.11g a 802.11a.

 

Řízení priority provozu

Některé routery veškerý datový provoz, kabelový i bezdrátový, včetně Voice over IP (VoIP), streamování videa, online hraní či procházení internetu, slučují do jednoho datového toku. Při takovémto zpracování dat mohou mít aplikace přenosu videa výpadky a nestabilní spojení. Technologie Smart QoS analyzuje kabelový i bezdrátový provoz a odděluje je do samostatných toků. Různé aplikace jako přenos hlasu, videa nebo dat jsou automaticky rozpoznány a daná přenosová sekvence získá odpovídající prioritu. 

 

Připraven na budoucnost

D-Link DIR-815 Wireless N je vybaven podporou IPv6 a připraven na nadcházející změnu používaných protokolů na internetu. Podpora zahrnuje kromě samotného protokolu i zajištění kompatibility se zařízeními ostatních výrobců. Navíc díky dvouvrstvé architektuře je schopen směrovat provoz do sítí IPv4 i IPv6 současně a zajišťuje tak zpětnou i budoucí kompatibilitu.

 

Router je součástí  programu D-Link Green, který má za cíl nacházet cesty k vyšší ochraně životního prostření a bez výkonnostních kompromisů. Proto například podporuje „WLAN kalendář”, který vypíná bezdrátovou síť v době, kdy není potřeba, například v noci nebo v pracovní době. Také jeho spotřeba energie byla výrazně snížena díky napájecímu zdroji s certifikací Energy Star.

 

„Tento router představuje nový standard pro domácí bezdrátové sítě  
a přináší nekompromisní výkon pro datové přenosy multimediálního charakteru, jako jsou například filmy v HD rozlišení,” říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika, Slovensko a Bulharsko. „Současný trend v domácí zábavě si vyžaduje bezdrátový přenos s širokým pásmem s řízeným prioritním přenosem, což DIR-815 optimálně splňuje.”

 

Základní vlastnosti routeru DIR-815 Wireless N:

  • 4× LAN Fast Ethernet porty pro pevné připojení
  • 1× WAN Fast Ethernet port pro připojení do pevné sítě nebo k ADSL modemu
  • Standard 802.11n pro nejrychlejší bezdrátový přenos
  • Dvě simultánní bezdrátové sítě pro maximální výkon přenosu médií a pro hraní online her
  • Řízení provozu Smart QoS (Quality of Service) garantující šířku pásma pro aplikace citlivé na dobu odezvy
  • WLAN kalendář vypíná bezdrátový provoz v době, kdy není potřeba
  • Připraven na IPv6: podporuje budoucí internet
  • D-Link Green: navržen s nízkou spotřebou
 

Cena a dostupnost

Router D-Link DIR-815 je dostupný prostřednictvím rozsáhlé sítě maloobchodních a internetových prodejců za doporučenou koncovou cenu  
1 990 Kč bez DPH.

 
 

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link

D-Link, který  slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100”.

 

D-Link má zastoupení  ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).