Hlavní navigace

Nový datový sál Casablanca INT – právě otevřeno

[Tisková zpráva] Praha 5. října 2010 – Česká telekomunikační společnost Casablanca INT, pokračuje ve své tradici podzimních investic a již počtvrté za sebou přináší svým zákazníkům s předstihem vánoční dárek. Dnes startuje ostrý provoz zbrusu nového datového sálu /s pořadovým číslem 8/, který rozšiřuje celkové prostory DataCentra Casablanca INT o dalších 200 m². Investice převyšující 20 milionů korun umožnila přinést na trh českých datových center několik unikátů, díky nimž se tento prostor stává skutečně jedinečným v porovnání s dosavadními centry. Jednou z novinek, kterou jistě ocení mnoho zákazníků, jsou 1/4 stojany, které za příznivou cenu umožňují umístění několika serverů do zabezpečeného flexibilního prostoru.

Sdílet

Nový sál nabízí celkem 114 zákaznických pozic s maximální dosažitelnou mírou integrace. Je připraveno 40 full racků, 24 ½ racků a 48 ¼ racků na ploše s nepřetržitým monitoringem prostředí (teplota, vlhkost, záplava), fyzické bezpečnosti (kamerový systém Axis, klíčový systém Mul-T-Lock) i chladících a energo systémů.

„Pro chlazení jsme použili tzv. In-Row systém, který přísně separuje studené a teplé zóny jmenovaného prostoru. Jedná se o uzavřené studené uličky, kde probíhá kontrolované proudění vzduchu s teplotním spádem 20 – 35 °C a plynulou regulací ventilátorů jednotek v hodnotě 20% plus. V každé uličce máme redundanci n+n,“ vysvětluje Luboš Pinkava, technologický ředitel společnosti Casablanca INT.

„Zvolený systém fyzicky uzavřených studených uliček je na našem telekomunikačním trhu dost unikátní, nicméně je v současnosti zaklínadlem moderních světových datacenter, a budoucí vývoj tohoto segmentu nám dá jistě za pravdu,“ doplňuje Martin Kanda, výkonný ředitel společnosti.

Další unikát, tentokrát z oblasti energetiky, se týká modulárních UPS. Konkrétně dvou nezávislých větví A + B, které se zde objevují vůbec poprvé v historii. A pozor, nezávislé zálohované energetické větve jsou poskytovány již v rámci standardu pro full i ½ rack. Celý systém UPS s vysokou efektivitou (96,5%) je distribuovaný bez řídící jednotky a zabírá pouhých 5m² prostoru. Celkový dostupný elektrický příkon tohoto datového sálu je 250 kW.

Poslední, avšak neméně důležitou informací je vyřešení elektronické požární signalizace a stabilního hasicího zařízení. Nový datový sál společnosti Casablanca INT je vybaven systémem VESDA – tedy zařízením včasné detekce minimální hladiny kouře a doplněn optokouřovými čidly v podlaze.

„Pro stabilní hasicí zařízení jsme zvolili systém Fogtec, tj. vysokotlakou mlhu, která je demineralizována, a tedy nevodivá. Tuto technologii používají některá z největších světových datacenter,“ uvádí Luboš Pinkava ze společnosti Casablanca INT.

V novém datovém sále budou poskytovány zákazníkům služby dosavadní kategorie ServerHousing, ovšem jen na té nejvyšší úrovni, a spolu s nimi je prostor určen i pro nové služby z oblasti Serverových řešení, zejména virtuální, dedikované a managed servery.

O společnosti Casablanca INT:
Je předním poskytovatelem internetových, datových a hlasových služeb; patří do nejsilnější pětky dodavatelů na českém telekomunikačním trhu. Jedná se o ryze českou firmu, založenou a nadále podporovanou pouze českým kapitálem.

Ve svém oboru je jednou z nejzkušenějších a nejstabilnějších firem – své služby poskytuje již 14 let.

Firma i její služby využívají nejmodernějších technologií (Juniper networks, Hewlett-Packard/3Com/H3C, Cisco Systems). Hlavní konektivita do sítě Internet je 20 Gb/s v rámci uzlu NIX.CZ a 10+5 Gb/s pro zahraniční provoz. Casablanca jako LIR (Local Internet Register) disponuje vlastním adresním prostorem ve verzi IPv4 a IPv6.

Společnost má portfolio vlastních služeb vyznačující se šíří záběru i nespornou kvalitou: od připojení k Internetu, přes housingové služby poskytované ve vlastním vysoce moderním DataCentru, hlasová řešení na bázi IP telefonie, správu sítí, strukturovanou kabeláž, až po komplexní telekomunikační řešení pro firmy všech typů i velikostí. Celková plocha DataCentra Casablanca INT určeného službě ServerHousing a novým Serverovým řešením v současnosti přesahuje 1600 m2.

Mezi několik tisíc stávajících klientů společnosti patří renomované firmy z oblasti obchodu, průmyslu, finanční sféry, reklamy a marketingu a také z oblasti státní správy, školství a zdravotnictví.

V roce 2007 investovala společnost více než 30 milionů korun do zvýšení kapacit pro službu ServerHousing a do zavedení hlasových produktů na bázi NGN (next generation networks), aby tak doplnila portofilo komplexních telekomunikačních služeb. V roce 2008 opět investovala do rozšiřování a stavby nových prostor pro vlastní DataCentrum, tentokrát přes 15 miliónů korun. Společnost začala jako jeden z prvních ISP v České republice, podporovat vyšší bezpečnost doménových služeb pomocí technologie zabezpečení DNSSEC, které poskytuje uživatelům jistotu, že informace, které z DNS získal, byly poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena. V loňském roce směřovaly investice Casablanca INT, opět v řádech desítek miliónů, zejména do akvizicí dalších společností, kdy mezi nejvýznamnější patřila v průběhu podzimu 2009 koupě firmy Netway.CZ, s.r.o.

Více informací naleznete na www.casablanca.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).