Hlavní navigace

Nový dokument na ČT2 – EASTSIDESTORY – Romeo & Julie 3. tisíciletí

[Tisková zpráva] Střet kultur v příběhu dvou třicátníků – egyptského potápěče Sama a britské úřednice Allison, kteří chtějí spolu začít nový, lepší život. Český pohled na konfrontaci islámského a křesťanského světa v příběhu jedné obyčejné lásky v premiéře na ČT2 18. března od 20:00 hodin. Scénář a režie Tereza Kopáčová.

Sdílet

Sam je egyptský potápěč, muslim, Alison anglická úřednice, vychovaná v křesťanském světě. Prožili milostný románek na Sinaji, podobný mnoha jiným, které tam vznikají během dovolené a pak skončí. Ale tihle dva se zřejmě potkali ve správný čas na správném místě. Osudové okolnosti je přiměly k rozhodnutí žít spolu. Přestože to pro oba znamená spoustu odvahy, tolerance a síly změnit svůj život. Jenže v tu chvíli islámští fundamentalisté zaútočili v Londýně, vzápětí na Sinaji. Je těžší soukromý střet dvou civilizací doma za zavřenými dveřmi, nebo to, co se děje tam venku? Anebo je ve vztahu dvou lidí nakonec nejdůležitější každodenní všední zápas o štěstí?

EASTSIDESTORY – dokumentární love story režisérky, autorky scénáře a producentky Terezy Kopáčové časosběrnou metodou pečlivě zaznamenává celý příběh s jeho romantickými scénami, vyhrocenými střety i všednodenními peripetiemi. Dramaturg Antonín Trš, kamera: Martin Čech, střih Michal Hýka, vedoucí výroby Jana Vokrouhlíková. Snímek vznikl v koprodukci Česká televize a Rafaj Jacket Bros Josef.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).