Hlavní navigace

Nový ESET Online Scanner zdarma zkontroluje počítač na přítomnost virů, spyware a rootkitů

[Tisková zpráva] Public beta verze nového online skeneru podporuje všechny hlavní internetové prohlížeče. Přichází rovněž s novým grafickým rozhraním pro jednoduché ovládání a nově implementovanou technologií Anti-Stealth detekující rootkity. Beta verze nového ESET Online Scanneru je k dispozici na www.eset.cz/eos/eset-online-scanner .

Sdílet

Nový ESET Online Scanner se ve verzi public beta dostává do procesu veřejného testování. Uživatelé tak získávají možnost otestovat nový bezplatný nástroj na vyhledání a odstranění virů, spyware, trojských koní, červů a dalších rozličných druhů počítačových hrozeb bez potřeby mít nainstalovaný antivirový program. ESET Online Scanner se od své předcházející verze, která je k dispozici od léta 2007, výrazně změnil. Ze všech vylepšení a novinek jsou pro uživatele zajímavé především:

  • Podpora pro alternativní prohlížeče Firefox, Opera, Netscape a jiné, přičemž technická realizace je řešená přes aplikaci ESET Smart Installer, která nainstaluje potřebné komponenty a spustí online skener v novém okně daného prohlížeče.
  • Implementovaná technologie Anti-Stealth sloužící pro detekci skrytých hrozeb – rootkitů.
  • Při zvoleném režimu léčení se do karantény automaticky přesunou všechny nalezené infiltrace.
  • Nové a přepracované grafické uživatelské prostředí poskytuje jednodušší orientaci a zacházení s programem ESET Online Scanner.

„I když ESET Online Scanner není náhradou za plnohodnotný antivirový software, uživatelé se často nemají jak dostat k plné ochraně proti hrozbám. Tehdy přichází ke slovu tento online nástroj. A tak jako většina konkurenčních produktů, ESET Online Scanner léčí počítač a odstraňuje všechny druhy hrozeb“, říká Pavel Luka, ředitel pro IT společnosti ESET.

Jaký je rozdíl mezi ESET Online Scanner (EOS) a ESET NOD32 Antivirus/ESET Smart Security? EOS je program, který pracuje prostřednictvím webového prohlížeče a dokáže zkontrolovat a odstranit infiltraci. Není jej možné konfigurovat podle vlastních potřeb a nedokáže ochránit počítač před napadením. Dá však možnost zjistit aktuální stav bezpečnosti počítače, pokud si není uživatel jistý jeho bezpečností (např. veřejný počítač v internetové kavárně, ve škole atd.).

ESET NOD32 Antivirus či ESET Smart Security jsou samostatné programy od společnosti ESET proti počítačovým infiltracím, které si může uživatel podrobně nastavit a které poskytují komfortní možnosti ochrany vůči infiltracím. Tyto programy chrání počítač trvale, po celou dobu jeho činnosti, před napadením počítačovými hrozbami.

ESET Online Scanner je ve verzi public beta a plná verze bude k dispozici ke stažení nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).