Hlavní navigace

Nový film Jana Hřebejka vznikne ve spolupráci s TV Nova

[Tisková zpráva] Televize Nova finančně podpoří vznik dalšího českého filmu. Nový snímek Jana Hřebejka Medvídek, který se začíná natáčet v ulicích Prahy již v úterý 1. srpna, totiž vznikne ve spolupráci s TV Nova. Premiéra filmu je pak plánována na podzim příštího roku.

Sdílet

Praha 31. července 2006 – Film Medvídek natáčí Jan Hřebejk opět podle scénáře Petra Jarchovského a žánrově ho označuje za tragikomedii. Do hlavních rolí obsadil jak herce, s nimiž již spolupracoval – Natašu Burger, Jiřího Macháčka, Aňu Geislerovou a Romana Luknára, tak ty, které se pod jeho režijním vedením objeví poprvé – Táňu Wilhelmovou a Ivana Trojana. Třešničkou na dortu bude jistě i obsazení Jiřího Menzela a Věry Křesadlové. Film se opět točí v produkci společnosti Total HelpArt T.H.A. Ondřeje Trojana, s níž televize Nova spolupracuje poprvé.

„Jsme velmi rádi, že jsme se na spolupráci na tomto snímku s panem Trojanem domluvili a televize Nova tak může podpořit další český film. Snímky Jana Hřebejka patří k tomu nejlepšímu, co v naší kinematografii vzniká a máme radost, že po jistě úspěšném uvedení v kinech uvidí Medvídka diváci naší televize,“ říká generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).