Hlavní navigace

Nový Hi-MD WALKMAN

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nový Hi-MD WALKMAN je nejlepší volbou mezi přenosnými síťovými přehrávači Minidisky nové generace poskytují 1 GB úložné kapacity pro hudbu, vizuální obsah a počítačová data

Berlín, 17. března 2004/ Praha, 13. května 2004 – Jak rozvoj přenosných přehrávačů hudby z internetu nabírá tempo, společnost Sony přichází s inovací své řady WALKMAN® a uvádí zařízení Hi-MD WALKMAN®. Nové zařízení nabízí velkou úložnou kapacitu, vynikající kvalitu zvuku, rychlé přenosy a skutečnou všestrannost, navíc díky malým rozměrům, odolnosti vůči nárazům a dlouhé výdrži baterií vyhovuje všem požadavkům na přenosnost.

Hi-MD WALKMAN® nabízí podstatně větší úložnou kapacitu díky kompatibilitě s novou generací médií MiniDisc®. Na disk Hi-MD s kapacitou 1 GB lze uložit až 45 hudebních alb. Zařízení umožňuje uživateli vybrat si mezi nekomprimovaným formátem v kvalitě CD a osvědčeným komprimovaným formátem Sony ATRAC s kvalitou blížící se CD, poskytuje až 100násobnou rychlost kopírování hudby proti přehrávání v reálném čase a je skutečně všestranné, neboť ho lze kromě hudebních souborů použít i pro uložení počítačových dokumentů nebo obrazových dat. Nový disk Hi-MD je navíc vyměnitelný, takže majitelé mohou libovolně přenášet své materiály a sdílet je s přáteli nebo rodinou. Všechny tyto vlastnosti dělají z přenosného zařízení Hi-MD WALKMAN® ideální prostředek pro širokou řadu aplikací.

„Od uvedení zařízení Net MD WALKMAN® v roce 2001 jsme po celém světě prodali přes pět miliónů jeho modelů, což dokazuje, jak populární jsou technologie síťového zvuku,“ říká Miles Flint, ředitel marketingu společnosti Sony Europe. „Revoluční vylepšení, která jsme zabudovali do zařízení Hi-MD WALKMAN®, splňují náročné požadavky na úložnou kapacitu, kvalitu zvuku, rychlost a všestrannost. Jestliže se můžeme řídit našimi úspěchy z minulosti, tyto nové technologie zajistí, že formát MiniDisc® bude našim zákazníkům i do budoucna poskytovat nejlepší řešení přenosného zvuku.“

Vysoká kapacita

Hi-MD WALKMANâ používá gigabajtové disky Hi-MD nové generace, které představují současný vrchol mezi levnými vyměnitelnými úložnými médii. Při použití vysoce kvalitní kompresní technologie Sony ATRAC3plus a bitové rychlosti 48 Kb/s lze na jeden disk uložit až 45 CD.* Hi-MD WALKMAN® také mnohem lépe pracuje s konvenčními 80minutovými minidisky (s kapacitou 177 MB), jejichž úložnou kapacitu zdvojnásobuje na víc než 300 MB. Na takový disk se vejde třináct CD.

Zvuk ve skutečné kvalitě CD Majitelé zařízení Hi-MD WALKMAN® si nyní mohou flexibilně vybrat, kolik hudby chtějí uložit na jeden disk, aniž by museli dělat kompromisy v kvalitě poslechu. Ti, kteří preferují nezkomprimovanou hudbu ve stoprocentní kvalitě CD, mohou nahrávat v lineárním režimu PCM (Pulse Code Modulation). Pokud je třeba uložit na jeden disk více hudby, kompresní formáty ATRAC3 a ATRAC3plus s různými bitovými rychlostmi poskytnou zvuk blížící se kvalitě CD.

Nahrávejte cokoli odkudkoli

Hi-MD WALKMAN® umožňuje ukládat a nahrávat zvukové soubory prakticky z jakéhokoli zdroje včetně počítače, DVD, hi-fi systému nebo mikrofonu, což z něj dělá jedno z nejvšestran­nějších přenosných zvukových zařízení na trhu. Stahování, správu a kopírování hudebních souborů usnadňuje dodávaná aplikace SonicStage 2.0, kterou si uživatel může nainstalovat do PC. Prostřednictvím aplikace SonicStage 2.0 je Hi-MD WALKMANâ kompatibilní s většinou oblíbených zvukových formátů jako MP3, WAV a WMA, takže do něj lze snadno stáhnout prakticky jakýkoli nešifrovaný hudební soubor. Navíc SonicStage 2.0 poskytuje přímý přístup na novou službu elektronického stahování hudby Connect® společnosti Sony, takže majitelé nových walkmanů budou připraveni na její jarní spuštění v Evropě.

Víc než WALKMAN®

Hi-MD WALKMAN® nabízí bohatší možnosti využití s počítačem, protože do něj lze ukládat nejen hudbu, ale i obrazové a datové soubory. Představuje vynikající zařízení pro zálohování souborů z počítače, neboť do něj lze soubory snadno kopírovat přetažením myší v Průzkumníkovi systému Windows. Uživatelé, kteří se obávají, jak dobře si musí rozumět s počítačem, aby mohli naplno využívat všechny možnosti zařízení Hi-MD WALKMAN®, mohou být úplně v klidu. Stačí ho totiž připojit k počítači přes USB a operační systém jej sám rozpozná, navíc pro kopírování souborů není třeba žádný samostatný software.

Nová řada zařízení WALKMAN®

Na trh bude uvedena široká řada modelů zařízení Hi-MD WALKMAN® pro rozmanité potřeby a možnosti využití.

Nejvyšší model v řadě je supertenký a lehký MZ-NH1 ve stříbrném provedení, který se dodává s bohatým příslušenstvím včetně USB dokovací stanice a jedinečného dálkového ovládání s třířádkovým displejem a ovládacím prvkem jog. Model MZ-NH900 je také plně vybavený a dodává se ve stříbrném nebo černém provedení se stojánkem pro dobíjení baterií. MZ-NHF800 obsahuje digitální tuner FM/AM s dálkovým ovládáním a stejně jako modrý nebo stříbrný MZ-NH700 se dodává s dobíjejícími bateriemi a dálkovým ovládáním. Základní model MZ-NH600 má plnou síťovou funkčnost a zákazník si může vybrat mezi stříbrným, modrým a bílým provedením.

Všechny modely budou v Evropě k dispozici v průběhu června a července.

*Při průměrné délce CD 60 minut.

KONEC

MOTION BLADE a DRIVE-S jsou ochranné známky společnosti Sony.

Pro více informací kontaktujte:

Sony Czech spol. s r.o.
Trade Marketing Manager
Lucie Vondráková
Vinohradská 174, 130 00 Praha 3, Czech Republic
tel:+420 222 8­64 104, fax: +420 222 864 100
email: lucie.vondrako­va@eu.sony.com
www.sony.cz

O společnosti Sony:

Společnost Sony vyrábí audio, video, komunikační zařízení a informační technologie určené globálním, spotřebitelským i profesionálním trhům. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, obrazu, videa, her a online podnikání má Sony jedinečnou pozici, aby se stala vedoucí společností na poli osobní zábavy v prostředí širokopásmových sítí 21. století. Ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2004, zaznamenala společnost Sony v Evropě konsolidované tržby ve výši 13,47 miliard eur (1 765 miliard jenů při přepočtu průměrným směnným kurzem za toto období 131 jenů za euro). Společnost Sony Europe, která sídlí v budově Sony Center na Potsdamer Platz v Berlíně a odpovídá za evropské aktivity koncernu Sony v oblasti elektroniky, ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2004, zaznamenala konsolidované tržby 8,71 miliard eur.

Další informace o společnosti Sony Europe najdete na webovém serveru http://www.sony-europe.com.