Hlavní navigace

Nový informační systém usnadní provoz malých a středních, ale i velkých firem

[Tisková zpráva] Praha, duben 2010 - Společnost Schindler Systems, s.r.o., uvádí na trh nový informační systém UniDB. Jedná se o univerzální webovou databázi, která přispívá k zefektivnění procesů především v malých a středních podnicích.

Sdílet

Jak nový systém funguje?
Jedná se o univerzální, uživatelem definovatelný DB systém, který se skládá ze dvou komponent – administračního rozhraní, ve kterém správce definuje typy, tabulky, podtabulku a práva pro uživatele, a uživatelského rozhraní, které využívají uživatelé pro práci s vlastními daty.

Jaké jsou hlavní výhody nového systému?
Jedná se o webovou platformu bez nutnosti cokoliv instalovat na klientské PC, s přístupem odkudkoliv (stačí pouze připojení k Internetu a PC/NB s minimálním výkonem), která umožňuje práci současně nad stejnými daty.

Pan Petr B., administrátor sítě, říká: „ubyl mi kus práce od doby, co používáme tento systém; nemusím se starat o lokální aplikace na PC…“

Administrátor si sám může definovat typy, tabulky a práva dle svých potřeb (velice jednoduše, během několika minut) a dále uživatelská práva k tabulkám, podtabulkám, sloupcům a řádkům. Systém nabízí rozšířené možnosti vyhledávání, řazení a ukládání filtrů, možnost exportu dat např. do Excelu, možnost programových importů a importů z CSV.

Markovi P., majiteli střední firmy s 3 pobočkami, vyhovuje především snadnost a rychlost provádění jakýchkoliv úprav v systému. „Když jsme dříve potřebovali měnit strukturu dat, např. jen přidat nové sloupce ke stávajícím, musel to dělat vždy programátor a cena i čas, který to trvalo, byl příliš dlouhý; nyní si to upravím sám během 15minut.“ Systém poskytuje hostované řešení, vlastní server není třeba. Pravidelné zálohy jsou samozřejmostí.

Pavel D., majitel marketingové firmy, oceňuje možnost, že informační systém nepotřebuje žádný server. „Ušetřím tím nemalé prostředky za HW, SW i správu těchto zařízení“.

Jak může být nový systém využíván?
Nový systém může být využíván např. pro správu projektů, zakázkový systém, komplexní informační systém pro řízení firmy, evidenci majetku, evidenci výpůjček, telefonní seznam, evidenci informací o zaměstnancích a další.

Odkazy:
www.unidb.cz