Hlavní navigace

Na českém internetu se objevil a zabydlel nový kulturní web LaCultura.cz

[Tisková zpráva] Brno 14. prosince – Na českém internetu se zrodil nový kulturní e-magazín LaCultura.cz (www.lacultura.cz). Web se zaměřuje jak na českou, tak na světovou kulturu. Ve svém zorném úhlu má kulturu v celé své šíři od filmu přes streetart až po mezinárodní kulturní odlišnosti. Za sebou má již více než devět měsíců převážně testovací existence, kdy získal stálou čtenářskou přízeň a stabilizoval svůj redakční tým.

Sdílet

„Je to sice nadsázka, ale až nyní, devět měsíců po spuštění webu LaCultura.cz, chci mluvit o zrození nového kulturního projektu na českém internetu,“ uvádí autor projektu Michal Prouza, který dokončuje studia žurnalistiky na brněnské Masarykově univerzitě.

Samotný web byl spuštěn k 1. dubnu 2009, kdy byl jediným redaktorem právě Prouza. Od té doby pro web píše zhruba třicet lidí, tvoří je převážně studenti vysokých škol. Projekt totiž staví na myšlence nabídnout praxi a pozdější reference začínajícím autorům – především studentům – recenzí, reportáží, článků, esejí..

„Pochválit musím zejména ostravskou sekci z báňské univerzity, díky nim přinášíme poslední dobou zajímavé rozhovory s hudebními kapelami jako Chinaski, Vypsaná fixa nebo Mandrage. Ocenit ale musím všechny, dokázali se nadchnout pro projekt, který jim v současné době ani nevyplácí honorář,“ chválí svůj tým Prouza.

Od spuštění LaCultura.cz stabilně nabírá své čtenáře. Podle webových statistik má nyní web okolo 3 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně. „Samozřejmě bych byl rád, aby čtenářské publikum neustále rostlo, za současný stav jsem ale vděčný, prakticky bez žádné reklamy jsme si vybudovali stabilní čtenářskou základnu,“ komentuje Prouza současnou návštěvnost webu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).