Hlavní navigace

Nový LCD monitor Philips Brilliance s technologií PowerSensor sníží účty za energii

[Tisková zpráva] Amsterodam, Praha - 29. června 2009: Společnost MMD, která nově zastupuje monitory značky Philips v Evropě, představuje nový LCD monitor z řady Philips Brilliance s technologií PowerSensor. Tento model 225B1CS/00 byl vyvinut speciálně pro ty, kteří u počítače tráví většinu svého pracovního času, aby jim poskytl dokonalý a zároveň energeticky úsporný obraz.

Sdílet

Spotřebu energie sníží o 50 %
Monitor využívá technologickou novinku tzv. PowerSensor, což je zabudované čidlo, které dokáže rozpoznat, zda je uživatel přítomen před monitorem. Pokud své pracoviště opustí, monitor automaticky ztlumí jas, čímž se sníží jeho spotřeba energie o 50 %. Jakmile se uživatel na místo vrátí, přejde monitor bez sebemenší prodlevy opět do normálního režimu.

Technologie čidla PowerSensor je postavena na bázi infračerveného paprsku, o němž je známo, že neruší ostatní používané kancelářské přístroje, jako jsou bezdrátové klávesnice, myši, sluchátka, mobilní telefony a podobně. Uživatel si rovněž může nastavit vzdálenost od monitoru, při které se bude PowerSensor spouštět. Čidlo dokáže efektivně detekovat přítomnost uživatele v rozmezí 30 až 120 cm. PowerSensor funguje nezávisle na počítači či operačním systému a aktivuje se okamžitě. Standardní spořiče obrazovek se oproti tomu spouští až po několika minutách nečinnosti a nevedou ke snížení spotřeby energie.

Výhody pro životní prostředí i uživatele
Monitor je vyroben z ekologických materiálů a splňuje všechny důležité mezinárodní standardy. LCD monitor Philips Brilliance s čidlem PowerSensor získal certifikát Energy Star a je nositelem loga Lead Free, které osvědčuje absenci olova.

LCD monitor Philips Brilliance s technologií PowerSensor je nejen ekologicky šetrný a vhodný pro profesionální využití, ale ocení ho i běžní uživatelé. Displej lze nastavit až do výšky 70mm, takže si každý může vybrat pozici, která nejlépe odpovídá jeho pracovním zvyklostem. Kromě toho je monitor vybaven řadou technologií, jež zlepšují obraz a snižují únavu očí:

  • SmartImage: zvyšuje kontrast, sytost barev a ostrost snímků i video záznamů
  • TrueVision: technologie umožňující otestování a dokonalé vyladění a nastavení monitoru
  • SmartContrast: je zárukou opravdu černé barvy a sytějšího obrazu

LCD monitor Philips Brilliance s technologií PowerSensor má předinstalovaný software SmartControl II, který nabízí snadno použitelné grafické rozhraní. Díky němu si může uživatel monitor přesně nastavit, a to včetně kalibrace barev a dalších detailů. Navíc zabudované stereo sestává ze dvou vysoce kvalitních stereo reproduktorů.

Chcete-li se o tomto monitoru dozvědět více, navštivte stránky http://www.po­wersensormoni­tor.com, kde si kromě detailního popisu LCD monitoru Philips Brilliance s technologií PowerSensor můžete vypočítat částku, kterou díky němu můžete ušetřit.

Cena a dostupnost
Monitor Philips Brilliance 225B1CS/00 je v prodeji od června 2009 za doporučenou cenu 5280 Kč s DPH a k dispozici je u všech obchodních partnerů MMD. Další informace o LCD monitorech Philips získáte na www.consumer.phi­lips.com/consu­mer/cs/cz/con­sumer/cc/_cate­goryid_MONITOR­S_CA_CZ_CONSU­MER/