Hlavní navigace

Nový magazín Historie a military na Tn.cz

[Tisková zpráva] Od pondělí 4. května 2009 přichází Tn.cz zpravodajský server televize Nova s novým magazínem Historie a military.

Sdílet

Zpravodajství je tu od toho, aby se věnovalo aktuálnímu dění. Přitom historie zná spoustu osobností, událostí a činů, které ovlivnily naši současnost víc, než si myslíme. Války, bitvy, nové zbraně, ale třeba taktika vojevůdců nebo hrdinství bezejmenných, to všechno jsou věci, které bychom si měli připomínat. Stejně jako to, že za naši svobodu a život bez válek vděčíme paradoxně zbraním. Magazín Historie a military tohle všechno ví. Tematicky se dělí do pěti okruhů:

Akce
Přináší přehled akcí s vojenskou a historickou tematikou, jako jsou vojenské přehlídky, letecké dny, rekonstrukce bitev, setkání veteránů, vojenské veletrhy apod. A to jak v České republice, tak i v Evropě. Na akce bude nejen upozorňovat, ale také z nich zpětně přinášet reportáže a videa.

Kalendárium
V rámci „výročí dne“ připomíná nejvýznamnější bitvy, válečné operace, popř. milníky (první nasazení zbraní či techniky, smrt vojevůdců atd.), které se váží k určitému datu. Kromě stručného popisu samotné události přináší i charakteristiku zúčastněných a její historický význam.

Lidé
Věnuje se všem nadšencům – jak skupinám, tak i jednotlivcům – pro které je vojenská historie stylem (a pro mnohé i smyslem) života. Tito lidé vyrábějí či opravují zbraně, starají se o bunkry, rekonstruují bitvy, šermují, píšou knihy, víkendy tráví v maskáčích a vojenských vozech. Sdružují se do klubů, které navštíví naše kamera.

Novinky
Servisní zaměření umožňuje informovat o nových knihách s vojenskou či historickou tematikou, válečných filmech nebo výstavách. Upozorňuje na válečné videohry, ale třeba také na nové modely zbraní ve specializovaných obchodech. Zároveň představuje nové archeologické objevy nebo například překvapivá odhalení, která mění pohled na historickou událost.

Technika
Ukazuje nejen nejmodernější techniku ve výzbroji našich a zahraničních armád, ale také zbraně, které v minulosti pomáhaly rozhodovat bitvy a války. Jak tyto zbraně fungovaly a fungují, v čem spočívá jejich jedinečnost a jak třeba jejich vývoj a použití ovlivnily i „civilní“ sektor.

Vymezení těchto okruhů není striktní ani pevně ohraničené, naopak, vzhledem k příbuznosti témat dochází k jejich prolínání. Proto okruhy nefungují jako samostatné podrubriky, ale jako jakýsi archivní filtr, sloužící k snadnější orientaci čtenáře.

Náměty či připomínky je možné poslat na military@nova.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).