Hlavní navigace

Nový miniaturní projektor BenQ Joybee GP1 pracuje i bez počítače a nabízí USB vstup pro další zařízení

[Tisková zpráva] Dopřejte si perfektní zábavu kdekoliv a kdykoliv - 120% NTSC, 100 ANSI lumenů, integrovaný reproduktor a dokovací stanice pro iPod

Sdílet

Praha, 28. května 2009 – Moderní spotřebitelé, kteří preferují důvtipná technická řešení a zajímají se o digitální multimedia, se mohou těšit na další neodolatelnou nabídku od společnosti BenQ – ta totiž oficiálně představuje netrpělivě očekávanou novinku – miniaturní projektor Joybee GP1 vybavený technologií LED. Toto unikátně koncipované zařízení ke svému provozu vůbec nepotřebuje asistenci počítače nebo jiného podobného zařízení.

Jedná se o první přenosný projektor na světě, který používá LED technologii bez přítomnosti lampy a zároveň integruje USB konektor pro vstup externích paměťových médií (flash disk, externí HDD apod.). Zařízení Joybee GP1 s hmotností pouhých 640g je nabito pokročilými funkcemi, s jejichž pomocí lze snadno a pohodlně přehrávat jakýkoliv multimediální obsah – projekce videa ze všech myslitelných zdrojů, prezentace fotografií nebo třeba promítání obrazu při hraní konzolových her. Tento efekt je dále zesílen možností připojení nejrůznějších zdrojů dat, mezi nimiž nechybí externí pevné disky, PDA, iPod, iPhone, široká plejáda zařízení z kategorie Smartphone a dále také herní konzole nebo notebooky. Ať již se nacházíte doma nebo v kanceláři, s BenQ Joybee GP1 získáte bez zbytečné námahy perfektní obraz a spoustu zábavy na velké projekční ploše. O kvalitě tohoto produktu nejlépe vypovídají tyto technické specifikace: 120% NTSC, svítivost 100 ANSI lumenů zajištěná pomocí technologie LED, přizpůsobení promítaného spektra barvě zdi/plátna, zabudovaný 2W reproduktor, životnost více než 20,000 hodin provozu, dokovací stanice pro iPod/iPhone (volitelné příslušenství), okamžité zapnutí/vypnutí, možnost použití stativu.

Díky svým jedinečným vlastnostem, mezi nimiž vyniká vysoká míra mobility a jedinečnost celého konceptu, je Joybee GP1 ideální volbou pro každého uživatele. Pro rodiny představuje Joybee GP1 dokonalého společníka na dovolenou, večerní party s přáteli či oslavu narozenin. Zařízení ale můžete skvěle upotřebit rovněž na cestách – svůj oblíbený seriál si nahrajete na USB flash disk a po zapojení do Joybee GP1 si jej můžete přehrávat například na stěně v hotelovém pokoji. Výsledný obraz je větší než u jakékoliv cenově srovnatelné televize a zařízení navíc vykazuje značnou míru univerzálnosti, je snadno přenosné a snadno se používá.

Děti mohou ohromit své kamarády tím, že si obraz z herní konzole nebo DVD přehrávače pustí na stěnu svého pokoje. Obchodní cestující jistě ocení možnost uchovávat firemní videa, obrázky nebo prezentace na kompaktních USB flash discích, z nichž je lze posléze prezentovat pomocí Joybee GP1 bez ohledu na místo, kde se právě nacházejí – v konferenční hale, kavárně nebo na staveništi.

Pro fotografy, designéry interiérů a další zákazníky, kteří vyžadují dokonale přesné a zářivé podání barev, přináší Joybee GP1 bezkonkurenční kvalitu obrazu – 120% NTSC a 100 ANSI lumenů přináší fotografie a video v dokonalých proporcích a vysoce kvalitním barevném podání, a to dokonce i za běžného denního světla. V porovnání s obvyklými 55%-80% NTSC dostupnými u většiny projektorů má Joybee GP1 nezanedbatelný náskok díky výraznějším a plnějším odstínům barev a širšímu barevnému spektru. Obraz o velikosti 15–80” se nativně zobrazuje v poměru 4:3, v případě potřeby však lze aktivovat i širokoúhlých 16:9. Dále lze obraz optimalizovat pomocí funkce digitálního zoomu nebo s využitím některého z přednastavených režimů použití. Módy automatického přehrávání, vyhledávání a optimalizace obrazu se starají o rychlé, snadné a kvalitní spuštění video-obsahu, zatímco integrovaný reproduktor přináší digitální ozvučení bez nutnosti připojování dalších zařízení.

Díky vysoce lesklému povrchu, stylovému provedení a minimalistické velikosti je Joybee GP1 ideálním partnerem pro kapesní zařízení jako například iPod, “chytré” mobilní telefony nebo digitální fotoaparáty. Právě s těmito produkty denní potřeby si bude novinka z produkce BenQ rozumět nejvíce, neboť díky ní získáte možnost širšího upotřebení uvedených zařízení, která by jinak dokázala obsah vykreslit pouze na svém miniaturním displeji. Bohaté možnosti propojení s okolními produkty perfektně charakterizuje výčet podporovaných vstupů: D-Sub, kompozitní vstup, USB konektor a zvukový výstup (standardní 3,5¨ jack). Jakožto zástupce chytrého mobilního příslušenství je zde k dispozici i dokovací stanice pro iPod/iPhone.

Joybee GP1 se může také pochlubit certifikacemi RoHS, WEEE, a EuP, díky nimž spotřebuje až o 30% méně elektrické energie než jeho konkurenti ve stejné třídě. S ohledem na životní prostředí výrobce postupoval také při práci na režimu standy, v němž zařízení vykazuje příkon nižší než 1 W. Důraz na ekologii potvrzuje také udávaná životnost, která se pohybuje nad hranicí 20,000 hodin.