Hlavní navigace

Nový pořad Polepšovna mazlíčků startuje v sobotu na TV Nova

[Tisková zpráva] Unikátní projekt s prvky reality show o problémových domácích zvířatech a jejich majitelích startuje v sobotu 5. září 2009 na TV Nova. Odbornice na chování zvířat, MVDr. Hana Žertová, řeší případy konkrétních psů a koček, hledá příčiny problémů a napravuje vztahy domácích mazlíčků a jejich pánů.

Sdílet

Praha 3. září 2009 – První díl reality show s problémovými domácími zvířaty a jejich majiteli Polepšovna mazlíčků uvádí televize Nova v sobotu 5. září 2009 od 17.15 hodin. Nový pořad otvírá prostor k řešení narušených vztahů lidí a zvířat. Nejde jen o zachycení problémového chování, ale také o poznání životního příběhu majitelů zvířete, jejich motivace, snahy a chyb, kterých se dopouštějí. Poprvé se na českých obrazovkách dostává v tak velkém rozsahu ke slovu odbornice na etologii (věda o chování živočichů).

Každý díl seriálu zachycuje tři týdny života, během nichž MVDr. Hana Žertová, přední odbornice na problémové chování psů a koček, naučí chovatele porozumět řeči zvířat a pomůže mu disharmonický vztah s jeho mazlíčkem napravit. V Polepšovně mazlíčků se v první řadě polepšují páníčkové. „Největší radost mám, když řeším případy týraných či opuštěných zvířat s deformovaným chováním, kterých se ujali dobří lidé, a společně se nám daří po krůčcích učit je „normálně“ žít, hrát si, vychutnávat si dosud nepoznané pohodlí a vlídné zacházení a oplácet je příchylností a snahou se zavděčit,“ říká dr. Žertová. S poruchami chování, které uvidíme na obrazovce, se potýká spousta majitelů zvířat, kteří se z řady důvodů do pořadu nepřihlásí. Přesto i jim může Polepšovna mazlíčků pomoci. Nejen že se ve sledovaných příbězích poznají, ale najdou v nich i radu, jak problém řešit. Další informace přinášejí i internetové stránky pořadu na adrese www.nova.cz/po­lepsovna.

1. epizoda – Albert
Dvouletá argentinská doga Albert žije v Třemošné u Plzně. Jeho majitel, dvacetiletý Vojta, pracuje jako kuchař a jeho koníčkem jsou automobily. „Chtěl jsem mít velkého psa, ten aspoň něco uchrání. Tady se běžně vykrádají auta,“ vysvětluje, proč si vybral právě tuto rasu. Jeho matka má čtyři kočky, babička zase ročního voříška Míšu. Albert si v domě i na zahradě dělá, co se mu zlíbí, neposlouchá, nedávno dokonce zakousl jednu z koček. Majitelé chtějí s odbornou pomocí řešit Albertovu výchovu. Především zlepšit poslušnost a omezit sílící dominanci.

Polepšovna mazlíčků od 5. září každou sobotu v 17:15 na TV Nova.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).