Hlavní navigace

Nový portál Vašiporadci.cz poradí, jak naložit s penězi

[Tisková zpráva] Novoroční úprava celé řady zákonů donutila mnoho rodin i jednotlivců k přehodnocování své finanční situace. Možná jste i vy jedním z těch, kdo se rozhoduje o tom, jakým způsobem bude svůj rodinný rozpočet řešit, jak zabezpečí svou rodinu i sebe. Řešení přitom může být až nebývale snadné a „levné“. Na trhu je totiž od konce minulého roku portál www.Vasiporadci.cz, díky kterému jsou každému jednotlivci k dispozici téměř dvě stovky finančních poradců zdarma.

Sdílet

„Lidé v České republice zatím nejsou zvyklí svou finanční situaci řešit s odborníky“, říká Marek Mencl ze společnosti Treviva, která portál www.Vasiporad­ci.cz provozuje a dodává: „Často se tak stává, že rodiny i jednotlivci žijí doslova od výplaty k výplatě, nemají žádné úspory a už vůbec ne jakékoliv zajištění do budoucna. To je přitom velmi rizikové.“ Právě s tím by měl portál www.Vasiporad­ci.cz pomoci. Princip jeho fungování je velmi jednoduchý. Každý zájemce o finanční poradenství zde zdarma zadá svou poptávku, v níž specifikuje svůj problém a požadavky na finančního poradce. Portál poptávku anonymně rozešle registrovaným finančním poradcům (v tuto chvíli jich je 187 z celé republiky), kteří připraví stručnou nabídku. Uživateli se tak v ideálním případě sejde několik nabídek, které může porovnávat a z nichž si vybere tu, jež je mu nejsympatičtější. Sám si také rozhodne, se kterým z finančních poradců případně zahájí spolupráci, odtajní mu své kontaktní údaje a osobně se s ním setká.  

Důležité je, že všechny služby na www.Vašiporad­ci.cz jsou pro uživatele zdarma. Finanční poradci jsou totiž honorováni až na základě uzavřené smlouvy, a to vždy institucí, u níž je tato smlouva uzavřena. Že je o finanční poradenství v naší zemi zájem, dokazuje stále rostoucí počet poptávek, které portál www.Vasiporad­ci.cz zprostředkovává. Od listopadu minulého roku je jich 200 a většina z nich je zaměřena na komplexní portfolio. Je tedy vidět, že našinci mají potřebu svou finanční situaci řešit a hledají si důvěryhodné a prověřené finanční poradce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).