Hlavní navigace

Nový prezident společnosti Avnet Technology Solutions pro EMEA

[Tisková zpráva] Praha 27. září 2006 – Avnet Technology Solutions, přední světový distributor podnikových počítačů, softwaru a vestavěných systémů, oznamuje, že pan Achim Apel byl s okamžitou platností jmenován prezidentem Avnet Technology Solutions pro oblast EMEA. Pan Apel bude v této pozici odpovídat za strategické zaměření a růst divize počítačové techniky společnosti Avnet v Evropě, na Středním východě a v Africe. V současné době dosahuje skupina Technology Solutions v regionu EMEA tržeb ve výši 1,3 mld. amerických dolarů a dodává výpočetní techniku resellerům, systémovým integrátorům a výrobcům originálního vybavení (OEM) ve 13 evropských zemích, přičemž nadále expanduje.

Sdílet

Jmenování pana Apela posílí evropský tým manažerů společnosti Avnet. Do společnosti přináší zkušenosti ze svého více než 28letého působení v oboru technologií včetně pozic v obchodním řízení, marketingu, prodeji a distribuci.

„Vítáme pana Apela ve společnosti Avnet a jsme potěšeni, že se nám podařilo získat člověka s tak širokými zkušenostmi v technologiích,“ říká Rick Hamada, celosvětový prezident skupiny Avnet Technology Solutions a provozní ředitel společnosti Avnet, Inc. „Pan Apel má určitou vizi pro svůj region, která společnosti Avnet umožní využít dosavadních úspěchů k dalšímu růstu a poskytovat svým partnerům vyšší přidanou hodnotu. Pan Apel a jeho manažerský tým se zaměří na urychlení růstu Avnetu v oblasti počítačových technologií. Jsem přesvědčen, že on a členové jeho týmu mají všechny zkušenosti a schopnosti potřebné k dosažení tohoto cíle,“ vysvětluje Hamada.

Od roku 2004 působil pan Apel jako ředitel globálního prodeje divize Embedded Communication Computing společnosti Motorola, kde zavedl pro všechny země jednotnou zákaznickou infrastrukturu a vytvořil obchodní model zaměřený na řešení a služby. Předtím pracoval pět let ve společnosti FORCE Computers, kde zastával pozici generálního ředitele a viceprezidenta pro marketing a prodej. Přes 16 let působil pan Apel také na různých pozicích ve společnostech Digital Equipment Corporation (DEC) a Compaq Computers s odpovědností za prodej a distribuci. Jeho profesní dráha začala ve společnostech National Cash Register (NCR) a Thomson-CSF, kde v letech 1979 až 1982 pracoval v oddělení prodeje a marketingu.