Hlavní navigace

Nový projekt Mediainfo.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Nový projekt Mediainfo.cz

Praha, listopad 2004 – Na základě rostoucí poptávky po kvalitních a objektivních analýzách mediálního obsahu, přichází společnost NEWTON I.T. s novým unikátním projektem MEDIAINFO.CZ (http://www.me­diainfo.cz), který odborníkům i široké veřejnosti zpřístupňuje analytické informace o obsahu českých médií.

Základem projektu MEDIAINFO.CZ je stejnojmenný server, který přináší řadu pokročilých interaktivních nástrojů pro měření medializace vybraných osobností z řad politiků a umělců. Vedle on-line funkcí, které si obsluhuje sám návštěvník, se na serveru publikuje ucelená řada rozborů tematického zaměření zpravodajských internetových serverů a pravidelné kapitoly z obsahové analýzy televizního zpravodajství a publicistiky.

Další součástí projektu je pravidelný servis pro média, kterým zdarma nabízí publikování týdenních a měsíčních žebříčků medializace politiků a umělců.

Kromě periodických statistik a analýz, přináší server MEDIAINFO.CZ také řadu volně publikovatelných mediálních analýz aktuálních politických a společenských té­mat.

„Mediální analýza patří mezi rychle se rozvíjející obory. Statistické informace o obsahu, tématech a vyváženosti médií se stávají nedílnou součástí nejen plánovaní specializovaných PR kampaní, ale velký význam mají například i při hodnocení jakékoliv komunikace s veřejností,“ říká k této problematice Šárka Raušová, vedoucí oddělení mediálních analýz ve společnosti NEWTON I.T.

Server MEDIAINFO.CZ čerpá informace z největší tuzemské mediální databáze, kterou již řadu let buduje a spravuje společnosti NEWTON I.T. Kontinuálně sleduje a analyzuje náměty a témata v hlavních zpravodajských a publicistických pořadech televizních a rozhlasových stanic. Kompletně monitoruje všechny české deníky a další tištěná periodika. Sleduje také vybrané internetové servery a agenturní zpravodajství.

„Informace, které na serveru MEDIAINFO.CZ publikujeme, ocení nejen odborníci z oblasti médií a veřejné komunikace. Jednoduchost ovládání a vlastní komentované analýzy umožní i laikům orientaci na naší mediální scéně. I proto jsme se rozhodli zpřístupnit tyto informace bezplatně i pro širokou veřejnost,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti David Farský.

Další informace vám poskytne:
Ondřej Klimeš, ředitel marketingu
NEWTON INFORMATION TECHNOLOGY, s.r.o.
Politických vězňů 10, 110 00 Praha 1
tel.: +420 222 192 130
mobil:+420 724 2­88 051
mail: ondrej.klimes@new­tonit.cz

O společnosti NEWTON INFORMATION TECHNOLOGY, s.r.o.
NEWTON INFORMATION TECHNOLOGY, s.r.o. je největší česká společnost poskytující služby v oblasti monitoringu a analýz médií. Disponuje největším elektronickým archivem veřejně dostupných zdrojů v České republice.
Zdroje zahrnují tištěná média, doslovné přepisy televizního a rozhlasového vysílání, agenturní i internetové zpravodajství.
Nabízí profesionální služby v oboru s důrazem na individuální přístup ke klientovi. Odběrateli jsou instituce státní správy, podniková sféra, ale i subjekty z oblasti médií.
Pro více informací o společnosti navštivte www.newtonit.cz nebo nás kontaktujte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).