Hlavní navigace

Nový rodinný sitcom Helena už 22. března od 21:20 na TV Nova!

[Tisková zpráva] Dnes odpoledne se v hostivařských ateliérech, kde se točí nový rodinný sitcom televize Nova Helena, sešli novináři, herci a tvůrčí tým. Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martha Issová a další herci představili novinářům své role a charaktery postav. První epizodu nazvanou Perný den uvidí diváci už 22. března od 21:20 na obrazovkách televize Nova.

Sdílet

A co nejen o svých postavách herci prozradili?
„Helena Musilová je praktická žena, která si nepotrpí na extravagance. Ráda by vybočila ze stereotypu. Hýčká si svého muže Dana Musila (Leoš Noha), který ji miluje, a to pravidelně,“ popisuje svou postavu Sandra Pogodová.

Do rodiny patří i sestra Heleny Klára (Martha Issová). „Klára nejradši pije pivo Kňour a k Musilům se chodí hlavně najíst nebo si vyprat. Má napjatý vztah s Danem, její nejčastější věta směrem k Danovi je: ,Dane, víš co je tvůj problém?‘“ říká budoucí maminka Martha Issová, která je v pátém měsíci těhotenství. „Štáb se snaží těhotenství všemožně maskovat, protože k charakteru mé role se vůbec nehodí,“ vysvětluje Martha. Na otázku, zda čeká holčičku nebo chlapečka, se jen usměje: „Necháme se překvapit.“

Novinářům se dnes v ateliérech představily i dětské role. Jan Maršál, Kristýna Belzová a Martina Kavanová už své postavy znají velmi dobře, proto jim představení rolí nedělalo žádné problémy. „Jsem takzvaný mamináč, trochu rozmazlený a drzý. Stejně jako každé dítě,“ usmívá se nejmladší herec Heleny Jan Maršál, který si zahrál malou roli i v kultovním Comebacku.

Po představení rodiny Musilových měli novináři možnost podívat se, jak vypadá zkouška před ostrým natáčením. „V průběhu zkoušky vznikají nové nápady, nové repliky,“ vysvětluje režisér Ivo Macharáček. Společně s ním se na natáčení Heleny podílí i režisér Ján Novák. Čtvrteční akce se zúčastnili také kreativní producent Evžen Gogela a výkonná producentka Simona Brdičková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).