Hlavní navigace

Nový rok na Primě: Je libo rtěnku, nebo vraždu?

[Tisková zpráva] V novém roce uvítají diváky v akvizičních seriálech na Primě především ženy. Nebude ale chybět ani cukrář se zvláštním darem a inspektor Barnaby. Na obrazovky se chystají jak dva nové tituly – Džungle rtěnek a Řekni, kdo tě zabil –, tak premiérová pokračování už známých a oblíbených seriálů Zoufalé manželky, Julie Lescautová a Vraždy v Midsomeru.

Sdílet

Nejvýraznějším novým zahraničním seriálem bude Džungle rtěnek od autorky Sexu ve městě Candace Bushnellové. Tři kamarádky patřící mezi padesátku nejúspěšnějších dam v New Yorku budou od 6. 1. každou středu po 22.00 s humorem řešit své životní peripetie. Velký svět módy, médií a filmového průmyslu okoření jen zdánlivě všední tematikou rodinného života Zoufalé manželky. Jejich pátá řada pokračuje ve svém pravidelném čase kolem 22.00 každý čtvrtek dalšími premiérovými díly.

Televize Prima obohatí i diváky tradičně oblíbený detektivní žánr. Nově se už v neděli 3. 1. ve 20.00 a následně každou neděli kolem 22.00 představí seriál Řekni, kdo tě zabil. Pojednává o jistém Nedovi, který jediným dotekem dokáže oživit i zabít. Významnou partnerkou v nevšedně obrazově ztvárněném příběhu mu je Anna Frielová – představitelka Alžběty Bathoryové. S novým rokem se vrátí s 20. hodinou večerní na nedělní obrazovky také Julie Lescautová, která bude od 10. 1. řešit žhavé případy z posledních let. Zdárně si ovšem v premiéře 12. řady seriálu Vraždy v Midsomeru bude od 5. 1. každé úterý večer od 20.00 počínat i inspektor Barnaby, bez něhož by střed Anglie jen stěží dosáhl dopadení tolika pachatelů kriminálních přečinů.

Džungle rtěnek sleduje osobní a profesní životy tří nejlepších kamarádek, které patří mezi špičky svých oborů. Victory Fordová je módní návrhářka, Nico Reillyová šéfredaktorka slavného magazínu o módě Bonfire a Wendy Healyová filmová producentka. Všechny se snaží uspět nejen ve světě byznysu, ale také vést šťastný život. Wendy se pokouší vyvážit kariéru a rodinu, Nico by ráda získala post generální ředitelky i pozornost svého manžela a Victory by se nejen chtěla vrátit na výsluní, ale také najít toho pravého. Vzájemně se podporují v bojích v šíleném, romantickém a občas děsivém světě New Yorku a snaží se nikdy neztratit humor.

Jde o další seriál založený na románu Candace Bushnellové, veleúspěšné autorky Sexu ve městě. I zde hraje důležitou roli móda a postavy se mnohdy objevují v oblečení od předních návrhářů.

Hlavní hrdina seriálu Řekni, kdo tě zabil jako chlapec zjistí, že může vrátit cokoli mrtvého k životu, když se toho dotkne. Jenže jeho dar není bezchybný. Prvním dotykem sice oživuje, druhým však opět usmrtí, a to navždy. V dospělosti využívá Ned svůj dar k oživování shnilého a mrtvého ovoce, dokonce si otevře obchod s koláči. Jeho tajemství odhalí soukromý detektiv Emerson, který ho dotlačí ke spolupráci. Ned oživí na minutu mrtvolu, Emerson si vyslechne jméno vraha a finanční odměnu za dopadení si rozdělí. Třetím partnerem v detektivní kanceláři se stane Nedova láska z dětství Chuckie. Když se Ned doslechne o její smrti, oživí ji. Aby ji však neusmrtil, nesmějí se už nikdy dotknout.

Kritiky vysoce oceňovaný seriál má jedinečný výtvarný styl. Tvůrci se snažili, aby vše vypadalo jako oživlá ilustrace z pohádkové knížky. Usilovali o cosi mezi Amélií z Montmartru a filmem od Tima Burtona. Dokonce i pitevna je vesele barevná. Rovněž nechybí spousta humoru, občas trochu černějšího ražení.

Seriál byl nominován na 57 různých cen, 18 jich vyhrál, a to včetně 7 Emmy.