Hlavní navigace

Nový satelit ASTRA 1M připraven k vypuštění 6. listopadu 2008

[Tisková zpráva] Praha, 31. října 2008: SES ASTRA z holdingu SES (kód na burze Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG) oznámila, že její nový satelit ASTRA 1M byl úspěšně zabudován do tělesa nosné rakety Proton Breeze M je tedy připraven k vypuštění dne 6. listopadu 2008 (místního času) z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Satelit postavený na platformě Eurostar E3000 dodavatelem EADS ASTRIUM bude vypuštěn společností International Launch Services (ILS) na hlavní orbitální pozici SES ASTRA 19,2° východní délky.

Doba čtení: do minuty

Vypuštěním nového satelitu ASTRA 1M se opět posílí flotila družic společnosti SES ASTRA. Nový satelit ASTRA 1M bude na území kontinentální Evropy zajišťovat především vysílací služby DTH (Direct-to-Home), včetně televizních programů ve vysokém rozlišení (formát HD – High Definition). Satelity ASTRA dnes zajišťují vysoce kvalitní vysílání pro více než 117 milionů evropských domácností.

Zanedlouho se na našich webových stránkách (www.ses-astra.com) objeví praktické informace pro ty zájemce, kteří chtějí sledovat samotné vypuštění satelitu ASTRA 1M prostřednictvím televizního vysílání.