Hlavní navigace

Nový satelit ASTRA 1M připraven k vypuštění 6. listopadu 2008

[Tisková zpráva] Praha, 31. října 2008: SES ASTRA z holdingu SES (kód na burze Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG) oznámila, že její nový satelit ASTRA 1M byl úspěšně zabudován do tělesa nosné rakety Proton Breeze M je tedy připraven k vypuštění dne 6. listopadu 2008 (místního času) z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Satelit postavený na platformě Eurostar E3000 dodavatelem EADS ASTRIUM bude vypuštěn společností International Launch Services (ILS) na hlavní orbitální pozici SES ASTRA 19,2° východní délky.

Sdílet

Vypuštěním nového satelitu ASTRA 1M se opět posílí flotila družic společnosti SES ASTRA. Nový satelit ASTRA 1M bude na území kontinentální Evropy zajišťovat především vysílací služby DTH (Direct-to-Home), včetně televizních programů ve vysokém rozlišení (formát HD – High Definition). Satelity ASTRA dnes zajišťují vysoce kvalitní vysílání pro více než 117 milionů evropských domácností.

Zanedlouho se na našich webových stránkách (www.ses-astra.com) objeví praktické informace pro ty zájemce, kteří chtějí sledovat samotné vypuštění satelitu ASTRA 1M prostřednictvím televizního vysílání.